فا

سیاست

سه شنبه, 17 ارديبهشت 1398 13:16

نقد و برسی حضور شرکت های ایرانی در نمایشگاه اورآسیا در ارمنستان

نشست کارشناسی بررسی نقاط ضعف و قوت حضور تجار، صادرکنندگان و فعالین اقتصادی ایرانی در نمایشگاه برندهای اورآسیا شامگاه دیشب در سالن اجتماعات سفارت کشورمان در ارمنستان برگزار گردید.

«آلیک» - نشست کارشناسی بررسی نقاط ضعف و قوت حضور تجار، صادرکنندگان و فعالین اقتصادی ایرانی در نمایشگاه برندهای اورآسیا شامگاه دیشب با حضور سید کاظم سجادی سفیر کشورمان در ایروان، ژرژیک آبرامیان نماینده ارامنه اصفهان و جنوب کشور در مجلس شورای اسلامی و تمامی شرکت کنندگان در نمایشگاه مذکور در سالن اجتماعات سفارت کشورمان در ارمنستان برگزار گردید.

به گزارش تارنمای سفارت جمهوری اسلامی ایران در ارمنستان، در ابتدای این نشست برخی از غرفه داران و صاحبان صنایع و تولید کنندگان ایرانی از وجود برخی قوانین و بخشنامه های صادره که مانع فعالیت تجار و صادرات کالاهای تولیدی ایرانی به کشورهای خارجی می گردد انتقاد نموده و ضمن اشاره به کیفیت خوب کالاهای ایرانی خواستار حمایت دولت از صادرکنندگان و تولیدکنندگان شدند.

سفیر کشورمان در این نشست ضمن تبریک فرارسیدن ماه مبارک رمضان ماه ضیافت الهی ابراز امیدواری نمودند برگزاری اینگونه نمایشگاه ها منجر به منفعت بردن فعالان اقتصادی و جمهوری اسلامی ایران از عواید حاصل از آن شود.

سجادی هدف از برگزاری این نمایشگاه را معرفی کالاها و تولیدات ایرانی به بازار ارمنستان و بازار 180 میلیونی اورآسیا دانستند و افزودند طی سال های گذشته اقدامات و فعالیت های متعددی توسط سفارت و دیگر نهادهای کشورمان برای تسهیل تجارت با این منطقه برداشته شده است.

سفیر کشورمان لغو روادید بین جمهوری اسلامی ایران و ارمنستان، ساخت منطقه آزاد مغری و امضای موافقتنامه تجارت ترجیحی بین کشورمان و کشورهای عضو اتحادیه اورآسیا را از جمله گام های بلندی دانست که طی سال های اخیر منجر به تسهیل تجارت، افزایش گردشگری، فراهم شدن فضای تجارت و سرمایه گذاری و ... بین دو کشور شده است.

سجادی در پایان این نشست با اشاره به اینکه پرچم اقتصادی و حمایت از فعالان اقتصادی ایرانی در ارمنستان همواره مدنظر سفارت و وزارت امور خارجه بوده است، حمایت خود را برای هر گونه همکاری با تجار، تولید کنندگان و سرمایه گذاران ایرانی برای شروع هر گونه فعالیت اقتصادی و تجاری در این کشور اعلام نمودند.

در ادامه این جلسه برخی از غرفه داران و شرکت کنندگان در این نمایشگاه و همچنین مسئولین و مقام های شرکت کننده نقطه نظرات خود را در خصوص شرایط فعالیت و تجارت با ارمنستان و کشورهای عضو اتحادیه اورآسیا مطرح نمودند.

نمایشگاه برندهای اورآسیا با حضور بیش از 65  شرکت ایرانی روز شنبه (14 اردیبهشت ماه) با حضور تیگران خاچاتریان وزیر توسعه اقتصادی و سرمایه گذاری ارمنستان و سید کاظم سجادی سفیر کشورمان در ایروان در محل اکسپوی ایروان افتتاح گردید. این نمایشگاه به مدت چهار روز برای بازدید علاقمندان فعال می باشد.

اخبار مرتبط

Հեղինակություն © 2011-2017 «ԱԼԻՔ» Օրաթերթ։ Բոլոր իրավունքները պահպանված են։