فا

سیاست

یکشنبه, 09 تیر 1398 11:06

حضور فعال ایران و ارمنستان در اتحادیه اقتصادی اوراسیا

همایون حائری با مهر گریگوریان در محل نخست وزیری این کشور دیدار و گفت‌وگو کرد.

«آلیک» - معاون برق و انرژی وزارت نیروی کشورمان با مهر گریگوریان معاون نخست وزیر جمهوری ارمنستان و رئیس طرف ارمنی کمیسیون مشترک همکاری های اقتصادی دو کشور در محل نخست وزیری دیدار و گفت‌وگو کرد.

به گزارش ایسنا،  دراین دیدار حائری معاون وزیر نیروی کشورمان ضمن ابلاغ سلام وزیر نیرو و رئیس ایرانی کمیسیون مشترک همکاری های اقتصادی دو کشور به معاون نخست وزیر جمهوری ارمنستان، هدف از سفر خود را پیگیری و تسریع در اجرای پروژه خط سوم انتقال برق بین دو کشور عنوان کرد.

مهر گریگوریان نیز در این دیدار با اشاره به تصویب موافقتنامه تعرفه ترجیحی بین ایران و اتحادیه اقتصادی اوراسیا در ایران آن را فرصت مناسبی برای دو کشور به منظور توسعه و گسترش روابط دو جانبه و چند جانبه برشمرد.

طرفین در این دیدار ضمن تاکید بر تسریع در اجرای خط سوم انتقال برق به ارمنستان که یکی از مهم‌ترین پروژه های همکاری دوجانبه و چندجانبه جمهوری اسلامی ایران با ارمنستان می باشد بر اهمیت پیگیری تعاملات منطقه ای انرژی تاکید کردند.

شانزدهمین کمیسیون مشترک همکاری های اقتصادی جمهوری اسلامی ایران و جمهوری ارمنستان طی روزهای ٩ الی ١١ تیر ماه ١٣٩٨ در تهران برگزار خواهد شد.

 

اخبار مرتبط

Հեղինակություն © 2011-2017 «ԱԼԻՔ» Օրաթերթ։ Բոլոր իրավունքները պահպանված են։