فا

سیاست

سه شنبه, 30 مهر 1398 11:47

پمپئو: ترامپ در صورت لزوم آماده استفاده از "زور" علیه ترکیه است

پمپئو اظهار کرد، ترامپ درصورت لزوم آماده است علیه ترکیه به دلیل اقداماتش در سوریه "اعمال زور" کرده و از "قدرت نظامی" استفاده کند.

«آلیک» - وزیر خارجه آمریکا اظهار کرد، دونالد ترامپ درصورت لزوم آماده است علیه ترکیه به دلیل اقداماتش در سوریه "اعمال زور" کرده و از "قدرت نظامی" استفاده کند.

به گزارش ایسنا، مایک پمپئو، وزیر خارجه آمریکا در گفت‌وگوی ضبط شده با شبکه سی إن بی سی که روز گذشته پخش شد،‌ گفت: ما صلح را به جنگ ترجیح می‌دهیم اما در صورتیکه نیاز به تحرک یا اقدام نظامی باشد بدانید که رئیس‌جمهوری، ترامپ کاملا آماده انجام این کار است.

پمپئو در عین حال ایجاد هرگونه خط قرمزی برای هرگونه اقدامی که منجر به واکنش نظامی آمریکا شود را رد کرد.

وی افزود: آمریکا نظیر آنچه قبلا انجام دادیم استفاده از قدرت نظامی و یا راهکارهای دیپلماتیک و اقتصادی را در صورت نیاز برای اعمال فشار بر ترکیه ترجیح خواهد داد.

وزیر خارجه آمریکا اضافه کرد: زمانی که منافع آمریکا محک بخورد می‌دانیم که معیارهای اصلی در سراسر جهان باید اجرا شوند لذا ما از تمام قوا و قدرتی که داریم استفاده خواهیم کرد.

پمپئو از اعلام ماهیت تدابیری که احتمالا ترکیه اتخاذ می‌کند و ممکن است آمریکا را به راه حل نظامی سوق دهد، امتناع کرد. وی دلیل مخالفتش از بیان آنها را به عدم تمایلش به تخطی از تصمیمات رئیس‌جمهوری در این باره مربوط دانست.

وزارت خارجه آمریکا هنوز واکنشی به این اظهارت پمپئو نداشته است.

اخبار مرتبط

Հեղինակություն © 2011-2017 «ԱԼԻՔ» Օրաթերթ։ Բոլոր իրավունքները պահպանված են։