فا

سیاست

چهارشنبه, 08 آبان 1398 11:06

میشل عون برای انتخاب نخست وزیر جدید لبنان با اعضای پارلمان مشورت می‌کند

رئیس جمهوری لبنان به منظور انتخاب نخست وزیر مکلف به تشکیل دولت، این هفته رایزنی ها و مشورت هایی را در سطح پارلمان انجام خواهد داد.

«آلیک» - میشل عون رئیس جمهوری لبنان به منظور انتخاب نخست وزیر مکلف به تشکیل دولت، این هفته رایزنی ها و مشورت هایی را در سطح پارلمان انجام خواهد داد.

به گزارش ایرنا و به نقل از پایگاه خبری المیادین، پس از اینکه سعد حریری روز گذشته استعفای کتبی خود را در کاخ ریاست جمهوری "بعبدا" تقدیم میشل عون کرد، عون با مشورت های پارلمانی در هفته جاری نخست وزیر مکلف را انتخاب خواهد کرد.

منابع نزدیک به میشل عون اعلام کردند، حریری در خصوص استعفای خود هیچ گونه هماهنگی با رئیس جمهور به عمل نیاورده بود.

بنابر اعلام این منابع، حریری درخواست هایی را در خصوص دولت آینده مطرح کرده است که قابل اجرا نیست اما در هر حال روند قانونی در این خصوص انجام خواهد شد.

درهمین ارتباط سزار ابی خلیل از اعضای فراکسیون پارلمانی "لبنان قوی" که به رئیس جمهور نزدیک است، گفت: استعفای حریری نه با جریان آزاد ملی و نه با میشل عون هماهنگ نشده بود و حریری گزینه های دیگری را مطرح نکرد.

وی افزود: استعفای حریری موجب تقویت مشارکت نشده و در مسیر درست انجام نگرفت در هر حال جریان آزاد ملی، نخست وزیر آینده را از طریق رایزنی با رئیس جمهور تعیین خواهد کرد و در این خصوص موضع روشنی خواهد داشت مهم این است که دولت آینده بتواند با فساد مبارزه کند و در مسیر تولید گام بردارد.

ابی خلیل با بیان اینکه ما برای تحقق مجموعه اصلاحات مبارزه کرده و آن را در دولت مطرح کردیم، گفت: مجموعه اصلاحاتی که حریری مطرح کرد به نوبه خود دستاورد به شمار می آید و پاسخگوی خواسته های ما بود و معتقدیم دولت باید آن را اجرایی کند.

وی ادامه داد: احتمال دارد فردا (پنجشنبه) نشستی در خصوص اجرای طرح اصلاحات اقتصادی برگزار شود.

فراکسیون پارلمانی لبنان قوی از سوی جریان "آزاد ملی" به رهبری جبران باسیل وزیر خارجه لبنان تشکیل شد و حامی رئیس جمهور است.

اخبار مرتبط

Հեղինակություն © 2011-2017 «ԱԼԻՔ» Օրաթերթ։ Բոլոր իրավունքները պահպանված են։