فا

سیاست

چهارشنبه, 08 آبان 1398 11:18

بایدن: سیاست خارجه ترامپ خاورمیانه را بی ثبات‌تر می‌کند

جو بایدن با انتقاد از تلاش‌های ترامپ برای قهرمان بازی پس از حذف سرکرده داعش گفت: سیاست خارجه وی موجب بی ثباتی بیشتر در خاورمیانه می‌شود.

«آلیک» - جو بایدن نامزد دموکرات انتخابات ریاست جمهوری آمریکا در سال ۲۰۲۰ با انتقاد از تلاش‌های ترامپ برای قهرمان بازی پس از حذف سرکرده داعش گفت: سیاست خارجه وی موجب بی ثباتی بیشتر در خاورمیانه می‌شود.

به گزارش ایرنا و به نقل از روزنامه واشنگتن پست، بایدن گفت: بی کفایتی دونالد ترامپ رییس جمهوری آمریکا در سیاست خارجی منجر به جذب بیشتر نیروهای تروریستی در گروه داعش و بی ثباتی در منطقه خاورمیانه خواهد شد.

وی که امنیت ملی را در خط مقدم مبارزات انتخاباتی خود قرار داده، از ترامپ می‌خواهد که در روند خروج نیروهای آمریکایی از سوریه بازنگری کند.

به گفته وی، ترامپ هیچ آینده نگری از آنچه در سیاست خارجی انجام می‌دهد ندارد و مقامات امنیت ملی کاخ سفید مانند کودک با وی رفتار می‌کنند.

معاون رئیس جمهوری سابق آمریکا افزود: ترامپ سیاست خارجی منسجمی ندارد.

بایدن همچنین با ابراز تأسف اظهار کرد که دوستان و مقامات اطراف ترامپ وی را فریب داده و از وی می‌خواهند تا هر چه زودتر از سوریه خارج شود.

نانسی پلوسی رئیس مجلس نمایندگان آمریکا نیز در هفته‌های گذشته بارها به سیاست‌های ترامپ در مورد سوریه انتقاد کرده و بر این باور است که این اقدام ترامپ می‌تواند به بی ثباتی در منطقه منجر شود و تهدیدی برای امنیت ملی ایالات متحده به حساب آید.

اخبار مرتبط

Հեղինակություն © 2011-2017 «ԱԼԻՔ» Օրաթերթ։ Բոլոր իրավունքները պահպանված են։