فا

سیاست

شنبه, 11 آبان 1398 09:40

ظریف: ایرانی‌ها هرگز تسلیم زورگویی آمریکا نمی‌شوند

وزیر امور خارجه کشورمان گفت: آمریکا می‌تواند هر مرد و زن و بچه‌ای را تحریم کند اما ایرانی‌ها هرگز تسلیم زورگویی آمریکا نمی‌شوند.

«آلیک» - محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه کشورمان گفت: آمریکا می‌تواند هر مرد و زن و بچه‌ای را تحریم کند اما ایرانی‌ها هرگز تسلیم زورگویی آمریکا نمی‌شوند.

به گزارش ایرنا، وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران روز گذشته در حساب تویتری خود در واکنش به تحریم‌های جدید آمریکا علیه بخش عمرانی کشورمان نوشت: هدف قرار گرفتن کارگران بخش عمرانی ایران توسط تروریسم اقتصادی تنها نشان دهنده شکست حداکثری سیاست "فشار حداکثری" است.

محمد جواد ظریف افزود: آمریکا می‌تواند هر مرد و زن و بچه‌ای را تحریم کند اما هرگز ایرانی‌ها تسلیم زورگویی آمریکا نمی شوند. آمریکا به جای آنکه چاهی را که در آن قرار دارد عمیق تر حفر کند، باید سیاست‌های شکست خورده را کنار گذاشته و به برجام بازگردد.

مورگان اورتاگوس سخنگوی وزارت خارجه آمریکا بامداد روز گذشته در بیانیه‌ای مدعی شد که مایک پمپئو وزیر خارجه آمریکا محدودیت‌های هسته‌ای علیه ایران را با هدف حفظ نظارت بر برنامه هسته‌ای صلح‌آمیز تهران، کاهش خطر اشاعه، مهار توانایی ایران برای کاهش زمان رسیدن به سلاح هسته‌ای و پیشگیری از بازسازی سایت‌هایی با هدف اشاعه، تمدید می‌کند.

به گفته اورتاگوس، وزیر خارجه آمریکا همزمان با تمدید محدودیت‌های هسته‌ای، دو تصمیم دیگر نیز گرفته که در ارتباط با فصل ۱۲۴۵ از «قانون آزادی و تقابل با اشاعه ایران» مصوب سال ۲۰۱۲ است.

اخبار مرتبط

Հեղինակություն © 2011-2017 «ԱԼԻՔ» Օրաթերթ։ Բոլոր իրավունքները պահպանված են։