فا

سیاست

دوشنبه, 20 آبان 1398 11:05

دیدار سفیر ارمنستان در تهران با رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس

آرتاشس تومانیان ظهر روز گذشته با الیاس حضرتی دیدار و گفتگو کرد.

«آلیک» - آرتاشس تومانیان سفیر ارمنستان در تهران ظهر روز گذشته (یکشنبه ۱۹ آبان ۱۳۹۸) با الیاس حضرتی رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی دیدار و گفتگو کرد.

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، حضرتی در این دیدار با اشاره به اشتراکات و علایق تاریخی و فرهنگی دو ملت، گفت: همواره روابطی رو به رشد و بر اساس احترام میان دو کشور برقرار بوده است. وی افزود: روند مناسبات سیاسی و اقتصادی جمهوری اسلامی ایران و ارمنستان مطلوب است. با توجه به وجود ظرفیت‌های بالای دو کشور در زمینه‌های مختلف و همچنین تعاملات سیاسی در سطوح عالی، خواهان تعمیق و گسترش هر چه بیشتر این روابط می باشیم.

رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی با محکوم کردن تحریم‌های ظالمانه آمریکا علیه کشورمان آن را فرصتی برای کشورهای همسایه بویژه کشور ارمنستان به عنوان شاهراه ورودی به اوراسیا دانست و در ادامه بر تاسیس مینی پالایشگاه های مرزی، ایجاد شهرک‌های صنعتی مشترک در نقطه صفر مرزی، تاسیس بانک‌های مشترک بین دو کشور و لغو روادید جهت تعمیق و توسعه روابط فیمابین تاکید نمود.

حضرتی در بخش دیگری از سخنان خود با اظهار خرسندی از انعقاد توافقات با میان کمیسیون‌های مشترک اقتصادی دو کشور، افزود: کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی آمادگی دارد به تسهیل روند اجرای توافقات در زمینه انتقال انرژی و مصوبات مربوط به همکاری با اتحادیه اورآسیا کمک نماید .

نماینده تهران در مجلس شورای اسلامی در پایان با اشاره به پیش رو بودن انتخابات مجلس شورای اسلامی، گفت: در جمهوری اسلامی ایران مشارکت در انتخابات در سطح بالایی قرار دارد و مردم به طور مستقیم در آن شرکت دارند و احزاب نقش کمتری ایفا می‌کند و امیدواریم نتایج به سمتی پیش رود تا در مجلس جدید نیز شاهد تصویب قوانینی در جهت حل مشکلات مردم و داشتن روابط قوی تر با همسایگان باشیم.

آرتاشس تومانیان سفیر ارمنستان در تهران در این دیدار با دیرینه خواندن مراودات دو ملت‌، روابط سیاسی ارمنستان با جمهوری اسلامی ایران را مثبت ارزیابی نمود و گفت: با توجه به قرار داشتن دو کشور در منطقه ای ناآرام، جمهوری اسلامی ایران همواره دارای مواضع متعادلی بوده است و ارمنستان نیز خواهان برقراری امنیت، ثبات و آرامش در منطقه می‌باشد.

سفیر ارمنستان در ادامه دیدارهای انجام شده میان مقامات عالی رتبه دو کشور را مثبت ارزیابی کرد و اظهار داشت: در این دیدارها در مورد مقابله با تحریم‌های آمریکا و آینده روابط دو کشور موافقت های اصولی شکل گرفته است.

آرتاشس تومانیان سفیر ارمنستان در ایران همچنین در بخشی از سخنانش با تشریح پروژه انتقال گاز و برق ایران به ارمنستان و موافقتنامه ترتیبات تجارت ترجیحی با کشورهای اورآسیا  افزود: امیدواریم این تلاش‌ها و اجرای دقیق توافقات به بالا بردن حجم تجارت و افزایش سرمایه‌گذاری‌های مشترک میان دو کشور کمک نماید.

اخبار مرتبط

Հեղինակություն © 2011-2017 «ԱԼԻՔ» Օրաթերթ։ Բոլոր իրավունքները պահպանված են։