فا

سیاست

یکشنبه, 03 آذر 1398 09:11

بیانیه مطبوعاتی سفارت جمهوری اسلامی ایران در ایروان درباره ادعاهای بی‌اساس سفیر آمریکا در ارمنستان

سفارت جمهوری اسلامی در ایروان، ادعاهای خانم لین تریسی سفیر ایالات متحده در ارمنستان علیه دولت و مردم ایران را بی‌اساس و فاقد اعتبار می‌داند.

«آلیک» - سفارت جمهوری اسلامی در ایروان، ادعاهای خانم لین تریسی سفیر ایالات متحده در ارمنستان علیه دولت و مردم ایران را بی‌اساس و فاقد اعتبار می‌داند.

به گزارش تارنمای سفارت جمهوری اسلامی ایران در ارمنستان، دولت ایالات متحده که با نقض اصول حقوق بین‌الملل و بی‌اعتنایی به تعهدات قانونی خود، زندگی عموم مردم ایران را هدف تروریسم اقتصادی قرار داده است، در ایجاد گروه‌های تروریستی و حمایت از آنها سابقه‌ای تیره دارد که رئیس‌جمهور فعلی ایالات متحده و مقامات کنونی و پیشین این کشور بارها به آن اذعان کرده‌اند.

در مقابل، جمهوری اسلامی ایران به عنوان یکی از بزرگ‌ترین قربانیان تروریسم، کارنامه روشنی در مبارزه با تروریسم و حمایت از مردم منطقه در برابر این پدیده شوم دارد. تلاش‌های ایران در دفاع از جوامع مسیحی و ارمنی کشورهای سوریه و لبنان در برابر افراط‌گرایی مورد حمایت ایالات متحده و هم‌پیمانان این کشور نمونه روشنی از این کارنامه است.

علی‌رغم ادعای سفیر ایالات متحده مبنی بر عدم مخالفت دولت این کشور با تبادل انرژی میان جمهوری ارمنستان و ایران، سابقه این کشور در سوء استفاده از ابزارهای اقتصادی برای اعمال فشار بر مردم کشورهای مختلف نشان می‌دهد که این دولت اگر امکان مقاومت در برابر واقعیت‌های منطقه‌ای و خواست واقعی دو کشور همسایه برای حفظ و گسترش روابط را داشت، از زورگویی و اخلال در صادرات گاز ایران به ارمنستان و مانع‌تراشی در روابط دو کشور دریغ نمی‌کرد.

سفارت جمهوری اسلامی ایران اطمینان دارد که روند گسترش روابط دو کشور دوست و برادر، ایران و ارمنستان، همچنان ادامه خواهد یافت.

اخبار مرتبط

Հեղինակություն © 2011-2017 «ԱԼԻՔ» Օրաթերթ։ Բոլոր իրավունքները պահպանված են։