فا

سیاست

سه شنبه, 05 آذر 1398 11:58

شبی دیگر از خشونت در لبنان / هشدار حزب‌الله درباره تهدید علیه صلح داخلی

خبرگزاری ملی لبنان از وقوع درگیری‌های مجدد بین حامیان سعد حریری و دو گروه شیعه جنبش امل و حزب‌الله لبنان خبر داد که به حد تیراندازی‌هایی در بیروت رسید. حزب‌الله لبنان نیز جنایت وحشتناک در اتوبان الجیه را محکوم کرد.

«آلیک» - خبرگزاری ملی لبنان از وقوع درگیری‌های مجدد بین حامیان سعد حریری و دو گروه شیعه جنبش امل و حزب‌الله لبنان خبر داد که به حد تیراندازی‌هایی در بیروت رسید. حزب‌الله لبنان نیز جنایت وحشتناک در اتوبان الجیه را محکوم کرد.

به گزارش ایسنا، به نقل از شبکه المنار، حزب الله لبنان در بیانیه‌ای جنایت وحشتناک در اتوبان الجیه در صبح روز گذشته را که به مرگ دو شهروند مرد و زن در داخل خودرویشان منجر شد، محکوم کرد.

در این بیانیه آمده است: آن دو در خودرویشان سوزانده شدند. این دو به نام‌های حسین شلهوب و سناء الجندی در خودروی خود سوار بودند که این جنایت وحشتناک از سوی مزدورانی که مسیرها را بند آورده بودند، صورت گرفت، این بدترین جنایت و سخیف‌ترین اقدام تروریستی در حق شهروندان بی‌گناه لبنانی است که قصد عبور از مسیرها برای رفع حاجت‌شان را داشتند.

طبق بیانیه این حزب‌، این جنایت گناهکارانه در حق دو هم‌وطن عزیز به منزله هدف گرفتن تمام لبنانی‌هاست که صلح داخلی و ثبات اجتماعی را تهدید می‌کند ما از همه می‌خواهیم مسؤولیت پذیر باشند و عوامل این جنایت تروریستی را شناسایی و به سزای عمل‌شان برسانند.

حزب‌الله لبنان به دختر این زن و شوهر لبنان و ساکنان جنوب تسلیت گفت.

همچنین خبرگزاری لبنان گزارش داد، درگیری‌ها برای دومین شب متوالی در لبنان رخ داد که هشداری است نسبت به اینکه تظاهرات لبنان که تاکنون ماهیت مسالمت‌آمیز داشته وارد مرحله‌ای خونبار می‌شود که ممکن است خشونت‌ها را به بحران سیاسی این کشور گره بزند.

یک فایل ضبط شده که شبکه ال. بی.سی.آی لبنان منتشر کرد، تصاویری از تیراندازی شدید در اطراف پل الکولا در بیروت را نشان داد که منبع این تیراندازی و نیز آمار زخمی‌ها مشخص نیست.

رسانه‌های لبنانی گزارش دادند، حامیان حزب‌الله لبنان و جنبش امل در تلاش برای باز کردن راه‌ها که معترضان آنها را بسته بودند سعی کردند چادرهای معترضان حامی سعد حریری، نخست وزیر مستعفی را جمع کنند که نیروهای امنیتی مجبور به مداخله و شلیک تیر هوایی و نیز باز کردن اجباری مسیرها شدند.

حزب‌الله لبنان و جنبش امل از نقشی تاثیرگذار در دولت ائتلافی به رهبری حریری برخوردارند؛ دولتی که ۲۹ اکتبر در پی اعتراضات استعفا کرد.

جریان المستقبل وابسته به سعد حریر از حامیانش خواست در هیچ خیزش اعتراضی مشارکت نکنند و از هرگونه تجمع عظیم دوری کنند تا کشور را دچار آشوب نکنند.

از طرفی به محل تحصن در میدان شهر الصور در جنوب لبنان حمله شد. خبرنگار الجزیره گزارش داد، گروهی از معترضان به میدان العلم در شهر صور حمله کرده و چادرهای برپا شده را خراب کردند، نیروهای ارتش نیز برای کنترل اوضاع مداخله کردند.

اخبار مرتبط

Հեղինակություն © 2011-2017 «ԱԼԻՔ» Օրաթերթ։ Բոլոր իրավունքները պահպանված են։