فا

سیاست

چهارشنبه, 06 آذر 1398 11:24

فرمانده نیروی دریایی ارتش اعلام کرد: ناوشکن های نیروی دریایی به موشک های عمود پرتاب مجهز می شوند

امیر دریادار حسین خانزادی اعلام کرد که تمام ناوشکن های این نیرو به موشک های عمود پرتاب مجهز می شوند.

«آلیک» - فرمانده نیروی دریایی ارتش اعلام کرد که تمام ناوشکن های این نیرو به موشک های عمود پرتاب مجهز می شوند.

به گزارش ایسنا، امیر دریادار حسین خانزادی در نشست خبری به مناسبت فرارسیدن روز نیروی دریایی ارتش طی سخنانی با یادآوری تلاش‌های نداجا در طول هشت سال دفاع مقدس، اظهار کرد: نیروی دریایی از سال ۸۸ ناوگان خود را متوجه دریاهای شرق کرد تا وسعت عملیات خود را افزایش دهد و به نیروی دریایی آبهای آزاد بدل شود تا در منطقه تنگه باب‌المندب حضور یابد و ۶۴ ناوگروه نیروی دریایی تاکنون در نقاط مختلف خلیج عدن و تنگه باب‌المندب حضور داشته اند.

وی افزود: با توجه به شرایط جدیدی که در دریای سرخ و کانال سوئز وجود دارد برای اسکورت چند کشتی و نفتکش در این منطقه هم حضور داریم و تا زمانی که امنیت آنها حفظ شود در این منطقه حضور خواهیم داشت.

فرمانده نیروی دریایی ارتش با بیان اینکه ناوشکن دماوند تا پایان سال به ناوگان نیروی دریایی اضافه می شود، گفت: همزمان با ساخت ناوشکن موج دو ، ساخت ناوشکن موج سه هم در حال انجام است و عملیات ساخت موج پنج که ناوشکن سهند باشد در سال گذشته انجام شد و برای ماموریت اقیانوسی بلندمدتی خود را آماده می‌کند.

خانزادی تاکید کرد: همچنین عملیاتی کردن ساخت ناوشکن‌ موج چهار به نام تفتان هم در حال انجام است و تا پایان سال ۹۹ به ناوگان ما خواهد پیوست.

وی با اشاره به ساخت زیردریایی های بومی و اضافه کردن اژدرها به آن، اظهار کرد: امروز در مأموریت های دریایی از زیردریایی فاتح که از سال گذشته به ناوگان ما پیوسته است هم استفاده می‌کنیم و در ساخت موشک های پروژه جاسک ۲ که در پرتاب های زیر سطح دریابه کار گرفته می‌شود به مرحله ای رسیدیم که این موشک قادر است از زیر سطح دریا اهداف را مورد اصابت قرار دهد.

خانزادی با بیان اینکه همه ناوشکن های نداجا به موشک های عمود پرتاب مجهز می شوند، اعلام کرد: این موشک ها حتی توانایی انهدام موشک های کروز را هم دارند.

وی با اشاره به روند پیشرفت ساخت ناوشکن سنگین از پروژه نگین و آغاز آن از سال ۹۹، گفت: نسل جدیدی از زیردریایی فاتح نیز با رانش ویژه ساخته می شود که پنهانکاری آن را بالاتر می برد.

خانزادی با بیان این‌که انشاء الله تا بهمن ماه شاهد خواهیم بود که ناوشکن دنا به نداجا ملحق می‌شود، اظهار کرد: زیردریایی های غدیر به تسلیحات بومی و اژدرهای بومی والفجر مسلح شده اند و این اژدر در تیراژ بالا در نیروی دریایی بکار گرفته می شود. زیر دریایی کلاس فاتح که یک زیر دریایی نیمه سنگین است، نیز در اختیار نیروی دریایی است که امروز در ماموریت های نیروی دریایی از آن استفاده می شود.

فرمانده نیروی دریایی ارتش اظهار کرد: موضوع بعدی تسلیح زیردریایی ها به موشک های زیر سطحی بود که سال گذشته جاسک ۲ تست شد، البته این فناوری سال ها است که در اختیار وزارت دفاع است.

وی با بیان اینکه امسال الحاق یک فروند ناومین شکار به نیروی دریایی را خواهیم داشت، اعلام کرد: این ناومین توانایی بالایی در مینروبی دارد. پهپاد سیمرغ هم با مداومت پرواز ۲۴ ساعته و توانایی حمل انواع سلاح  و تجهیز به سیستم های جنگ الکترونیک و دوربین های شناسایی رونمایی می شود.

خانزادی ادامه داد: هواپیماهای آموزشی نسل جدید هم که ساخت بخش خصوصی است به یگان هوادریای نیروی دریایی ملحق خواهد شد.

فرمانده نداجا درباره کار ساخت ناوشکن سنگین پروژه نگین ادامه داد: این ناوشکن به پیشران الکتریکی مجهز خواهد بود. همچنین در آینده کار ساخت زیر دریایی سنگین بعثت شروع می‌شود  که ویژگی های خاصی دارد.

وی تأکید کرد: شناور موج شش هم از نوع شناورهای تری‌ماران یا سه بدنه با وزن ۲ هزار تن خواهد بود. در ناوهای جدید نیز از رادار چشم عقاب که یک رادار آرایه فازی و ثابت است استفاده می شود.

فرمانده نیروی دریایی ارتش با بیان اینکه به تجهیزات جنگ الکترونیک خوبی دست پیدا کرده ایم، اعلام کرد: وسیله جدیدی که تاثیرات راهبردی برای نیروی دریایی دارد پهپاد جدید دریاپایه است که توسط محققان جوان نیروی دریایی ساخته شده و رونمایی خواهد شد که یک پهپاد عمود پرواز است.

خانزادی ادامه داد: پهپادهای دریایی ویژگی های پیچیده ای دارند چون اهداف در دریا متحرک هستند و تکنیک های بسیار پیشرفته ای در این پهپاد به کار رفته است.

وی با بیان اینکه به زودی مجموعه جدیدی از تجهیزات اشراف اطلاعاتی ارائه خواهد شد و فناوری های جدید در حوزه ساخت بدنه نیز ارائه می شود، اظهار کرد:تا امروز با اقتداری که در نظام وجود داشته است آمریکایی ها به هیچ عنوان جرأت نمی کنند تهدیدات مستقیم را متوجه منطقه کنند و اقدامات آنها بیشتر نیابتی است و ‌سعی می کنند با ایجاد فضای نا امنی به اهداف خود برسند.

فرمانده نداجا تصریح کرد: آخرین اقدامات تروریستی که علیه نفتکش های ایران اتفاق افتاد در دریای سرخ بود و امروز امنیت را در دریای سرخ برقرار کرده ایم و اگر آمریکایی ها دست از پا خطا کنند سیلی محکمی از مجموعه نیروهای مسلح ایران دریافت می کنند.

خانزادی در پایان اعلام کرد: به زودی رزمایش سه جانبه در منطقه شمال اقیانوس هند با شرکت کشورهای روسیه وچین خواهیم داشت. بعد از رزمایش سه جانبه نیز رزمایش نیروهای دریایی حاشیه اقیانوس هند را در شمال اقیانوس برگزارخواهیم کرد.

اخبار مرتبط

Հեղինակություն © 2011-2017 «ԱԼԻՔ» Օրաթերթ։ Բոլոր իրավունքները պահպանված են։