فا

سیاست

چهارشنبه, 13 آذر 1398 10:00

ناوشکن البرز و یک فروند زیردریایی به ناوگان نداجا پیوستند

ناوشکن البرز، زیردریایی کلاس غدیر ۹۴۵ و ۲ فروند شناور تندرو با حضور فرمانده نیروی دریایی جمهوری اسلامی، استاندار هرمزگان و جمعی از فرمانداران و مسوولان به ناوگان نداجا پیوستند.

«آلیک»-  ناوشکن البرز، زیردریایی کلاس غدیر ۹۴۵ و ۲ فروند شناور تندرو با حضور فرمانده نیروی دریایی جمهوری اسلامی، استاندار هرمزگان و جمعی از فرمانداران و مسوولان به ناوگان نداجا پیوستند.

به گزارش اینا، فرمانده فنی نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی دیشب در آیین پیوستن این شناورها اظهار داشت: ناوشکن البرز در سال ۵۱ به ناوگان نیروی دریایی در بندرعباس ملحق شد، این شناور با یک هزار و ۵۵۰  تن وزن افزون بر ۳۶ گره دریایی سرعت دارد.

ناخدا یکم علیرضا ظهیرنیا ادامه داد: این شناور با عمری افزون بر ۴۸ سال با صرف ۴۵ هزار و ۲۵۰ نفر ساعت کار مفید تعمیر و نوسازی شده است.

وی ادامه داد: تعویض سامانه‌ رانش با صرف ۱۸ هزار و ۸۵۰ نفر ساعت شامل تخلیه موتورها و فلویید کاپلینگ‌های قدیمی به همراه ملحقات، نصب موتورهای جدید با قابلیت کنترل پیشرفته و امکانات روز، جانمایی و نصب متعلقات و تجهیزات جانبی مربوطه به موتورهای جدید و موتورخانه، نصب و راه اندازی سیستم کنترل ایمنی و فزنان در موتورخانه انجام شده است.

وی اشاره کرد: ارتقاء سامانه‌های سلاح و تجهیزات جانبی با صرف ۲۶ هزار و ۴۰۰ نفر ساعت شامل دمونتاژ و برشکاری سازه قدیمی و ساخت سازه دک و اتاقک سامانه کمند انجام گرفت. 

وی در ادامه گفت: تعمییرات اساسی و بهینه سازی زیر سطحی کلاس غدیر ۹۴۵ به منطور افزایش قدرت بازدارندگی و ارتقاء توان رزم ناوگان زیر سطحی نداجا با قابلیت انجام عملیات در آب های کم عمق خلیح قارس و تنگه هرمز و حمله به اهداف سطحی با استفاده از اژدر و مین ریزی در آبراه، حمل نیروهای عملیات ویژه و ارابه حمل غواص انجام شد.

فرمانده فنی نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی گفت: همچنین ۲ فروند شناور تندرو راکت انداز و نیروبر طرح ولایت با ظرفیت سه نفر خدمه با سرعت افزون بر ۵۰ نات و شعاع عملیاتی ۲۰۰ مایل دریایی به سازمان رزمی فرماندهی تکاوران نداجا ملحق شد.

وی اشاره کرد: این‌ شناورها دارای ۲ دستکاه موتور بنزینی ۴ زمانه با قدرت ۳۵۰ اسب بخار برای انجام ماموریت علیه اهداف سطحی هستند که یکی سه نفره و دیگری ۱۰ نفره است.

 

اخبار مرتبط

  • ایران سه ناوشکن به دریا می‌فرستد
    ایران سه ناوشکن به دریا می‌فرستد

    امیر دریادار حسین خانزادی اعلام کرد که نیروی دریایی، ناوشکن‌های «سهند» و «دنا» و ناوشکن تغییر یافته «دماوند» را تا پایان سال 97 به آب خواهد انداخت.

Հեղինակություն © 2011-2017 «ԱԼԻՔ» Օրաթերթ։ Բոլոր իրավունքները պահպանված են։