فا

سیاست

شنبه, 16 آذر 1398 12:04

ریابکوف: طرح تغییر کاربری سایت فردو را بطور کامل اجرا می‌کنیم

معاون وزیر امور خارجه روسیه اعلام کرد مسکو بطور کامل طرح تغییر کاربری سایت هسته ای فردو را که در زمان حاضر به تعلیق درآمده اجرا خواهد کرد.

«آلیک»- معاون وزیر امور خارجه روسیه اعلام کرد مسکو بطور کامل طرح تغییر کاربری سایت هسته ای فردو را که در زمان حاضر به تعلیق درآمده اجرا خواهد کرد.

به گزارش امروز ایرنا، سرگئی ریابکوف در گفت وگو با خبرنگاران افزود: ما در زمان حاضر وقفه ایجاد کردیم. از این طرح صرف نظر نمی کنیم و بطور کامل اجرا خواهد شد.
 معاون وزیر خارجه روسیه در همین حال گفت که روسیه نیاز به زمان برای واکنش به شرایط جدید شامل تزریق گاز به دستگاههای سانتریفیوژ توسط ایران در فردو و وضع تحریم های جدید از سوی آمریکا در روز ۱۵ ماه دسامبر دارد.

 هدف اعضای باقیمانده در برجام مقابله با سیاست های مخرب آمریکا است

ریابکوف درباره برجام نیز گفت: ما معتقدیم که اعضای باقیمانده برنامه جامع اقدام مشترک درباره برنامه هسته ای ایران نباید در شرایطی که هدف اصلی مقابله با سیاست های مخرب آمریکا برای نابودی نهایی برجام است، به ساز و کار حل و فصل اختلافات مراجعه کنند.
وی ادامه داد: ما درست نمی دانیم که به این ساز و کار مراجعه کنیم زیرا اطمینان داریم که در آن صورت زمینه برای تداوم جدایی شرکت کنندگان در برجام فراهم می شود.
وی افزود: در حالی که در زمان حاضر هدف اصلی تامین انسجام تلاش های کشورهای باقیمانده در برجام برای مقابله جمعی با سیاست های مخرب واشنگتن است.
چهاردهمین نشست کمیسیون مشترک برجام روز جمعه در وین برگزار شد.
سید عباس عراقچی معاون سیاسی وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران پس از پایان نشست کمیسیون مشترک برجام در وین گفت: در این نشست همه اعضا صحه گذاشتند که آمریکا ریشه تنش‌ها در برجام است.
به گزارش ایرنا، سیدعباس عراقچی در گفت و گوبا خبرنگاران افزود: همه اعضا تاکید داشتند که بدون برخورداری ایران از برجام، نمی توان این توافق بین المللی را ادامه داد.
عراقچی همچنین درخصوص اولین ملاقات خود با رافائل گروسی مدیرکل جدید آژانس بین المللی انرژی اتمی که بلافاصله پس از نشست کمیسیون مشترک برجام انجام شد، این ملاقات را مفید ارزیابی کرد و گفت: برای شروع کار، ملاقات خوبی بود.
وی افزود: مدیرکل جدید آژانس تاکید کرد که همکاری های سابق این نهاد بین المللی با ایران باید حفظ شود.
به گفته عراقچی، در این ملاقات درخصوص برخی مسائل و راه حل ها بحث و تبادل نظر شد.
وی توضیح داد: ما امروز دور جدیدی از کمیسیون مشترک برجام را برگزار کردیم که یک دور معمولی و روتین کمیسیون مشترک بود. جلسه امروز یک جلسه بسیار جدی بود. دامنه انتقادات نسبت به نحوه اجرای برجام توسط طرفین وجود دارد. به خصوص انتقاداتی که ایران نسبت به طرف‌های مقابل به ویژه طرف های اروپایی دارد مبنی بر اینکه آنها نتوانستند به تعهداتشان بعد از خروج آمریکا از برجام عمل کنند.

 

اخبار مرتبط

Հեղինակություն © 2011-2017 «ԱԼԻՔ» Օրաթերթ։ Բոլոր իրավունքները պահպանված են։