فا

سیاست

یکشنبه, 29 دی 1398 14:43

شرکت‌های هوایی منطقه همچنان از آسمان ایران استفاده می‌کنند

عادل الغیث طی گفت وگو با خبرگزاری رویترز با تایید ادامه پرواز شرکت های هواپیمایی کشورهای حوزه خلیج فارس بر آسمان ایران، تاکید کرد که حریم هوایی ایران برای تمام ناوگان‌های هوایی در این منطقه مهم است.

«آلیک» - عادل الغیث نایب رییس عملیات تجاری خلیج فارس، خاورمیانه و ایران در شرکت هواپیمایی امارات طی گفت وگو با خبرگزاری رویترز با تایید ادامه پرواز شرکت های هواپیمایی کشورهای حوزه خلیج فارس بر آسمان ایران، تاکید کرد که حریم هوایی ایران برای تمام ناوگان‌های هوایی در این منطقه مهم است.

به گزارش ایرنا و به نقل از خبرگزاری رویترز، تحلیلگران و مدیران اجرایی گفتند که ترابری های هوایی در خلیج فارس مسیرهای جایگزین کمی را برای انتخاب در اختیار دارند.

ترابری های هوایی منطقه خلیج فارس برغم تنش های منطقه ای به خطوط هوایی مهمی در دهه های اخیر تبدیل شده اند. هرچند آنها هر اقدام احتیاطی را برای تامین امنیت پرواز انجام می دهند اما می گویند تغییر مسیر از نظر مالی سود آنها را تحت تاثیر قرار می دهد.عادل الغیث نایب رییس عملیات تجاری خلیج فارس، خاورمیانه و ایران در هواپیمایی امارات به رویترز گفت: حریم هوایی ایران برای تمام ناوگان های هوایی در این منطقه مهم است.

هواپیمایی امارات و فلای دبی مجموعا ۱۰ نمایندگی در شهرهای ایران و عراق دارند و به استفاده از حریم هوایی این دو کشور برای پرواز ادامه داده اند.

خطوط هوایی کویت و خطوط هوایی اتحاد امارات نیز همچنان از حریم هوایی ایران و عراق استفاده می کنند.

اکبر الباکر مدیر اجرایی خطوط هوایی قطر هم در حاشیه کنفرانس هوایی کویت گفت: پروازهای خود به ایران را ادامه می دهیم زیرا ایران یک کشور مهم و همسایه ما است و می خواهیم به مردم ایران خدمت رسانی کنیم.

دونالد ترامپ رییس جمهوری آمریکا با صدور دستور ترور سردار سپهبد قاسم سلیمانی فرمانده شهید سپاه قدس پاسداران و اجرایی شدن آن توسط وزارت دفاع آمریکا باعث شعله ور شدن تنش ها در منطقه شد. پس از آن ایران که پاسخ به اقدام تروریستی آمریکا را حق خود می دانست، در روز ۱۸ دی ماه با شلیک چندین موشک به پایگاه عین الاسد آمریکا در عراق خسارات فراوانی را به مواضع آمریکا وارد کرد.

برخی شرکت های هواپیمایی پس از افزایش تنش ها در منطقه ترجیح دادند برای مدت محدودی از آسمان ایران و عراق استفاده نکنند.

اخبار مرتبط

Հեղինակություն © 2011-2017 «ԱԼԻՔ» Օրաթերթ։ Բոլոր իրավունքները պահպանված են։