فا

سیاست

شنبه, 12 بهمن 1398 14:58

ارامنه برای شهدای ترور مراسم تجلیل برگزار می‌کنند

نماینده مسیحیان ارمنی شمال ایران در مجلس از برگزاری مراسم تجلیل از شهدای ترور در ایام دهه فجر از سوی ارامنه کشور خبر داد.

«آلیک» - نماینده مسیحیان ارمنی شمال ایران در مجلس از برگزاری مراسم تجلیل از شهدای ترور در ایام دهه فجر از سوی ارامنه کشور خبر داد.

کارن خانلری نماینده مسیحیان ارمنی شمال ایران در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس، با اشاره به آغاز دهه فجر انقلاب اسلامی در آستانه چهل و یکمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی گفت: ارامنه ایران در دهه فجر همانند سال‌های گذشته برنامه‌های مختلفی دارند که از جمله آن می‌توان به حضور در مرقد امام خمینی و آرمان‌های امام مطهر اشاره کرد.

وی افزود: همچنین تجلیل از شهدا در دستو ر کار ارامنه قرار دارد که به طور مصداقی مراسم خاصی برای شهدای ترور نیز برگزار می‌شود.

نماینده مسیحیان ارمنی شمال ایران در مجلس اظهار داشت: تجلیل از شهدای ترور ممکن است یا به صورت یک مراسم باشد یا در قالب چاپ کتابچه در مورد این شهدا اما به هر حال تجلیل از این شهدا در دستور کار ارامنه ایران در دهه فجر قرار دارد.

خانلری خاطرنشان کرد:‌از دیگر برنامه‌های ارامنه در دهه فجر برگزاری مراسم شکرگذاری در درگاه خداوند به خاطر پیروزی انقلاب اسلامی در کلیساهاست که در این مراسم مذهبی ارامنه خداوند را به خاطر این پیروزی سپاس می‌گویند.

وی در پایان گفت: مسیحیان ارمنی ایران نیز همچون سال‌های گذشته در مراسم چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب نیز حضوری پرشور در راهپیمایی ۲۲ بهمن امسال خواهند داشت و دوشادوش سایر آحاد ملت ایران در این مراسم شرکت خواهند کرد.

اخبار مرتبط

Հեղինակություն © 2011-2017 «ԱԼԻՔ» Օրաթերթ։ Բոլոր իրավունքները պահպանված են։