فا

سیاست

سه شنبه, 15 بهمن 1398 09:29

ظریف و بورل درخصوص برجام با یکدیگر گفت‌وگو کردند

محمد جواد ظریف و جوزپ بورل درخصوص موضوعات مختلف دوجانبه، برجام و نیز مهمترین تحولات منطقه‌ای و بین‌المللی گفت‌وگو کردند.

«آلیک» - وزیر امور خارجه و هماهنگ‌کننده عالی سیاست خارجی اتحادیه اروپا درخصوص موضوعات مختلف دوجانبه، برجام و نیز مهمترین تحولات منطقه‌ای و بین‌المللی گفت‌وگو کردند.

به گزارش ایرنا از اداره کل اطلاع رسانی و امور سخنگویی وزارت امور خارجه، جوزپ بورل هماهنگ‌کننده عالی سیاست خارجی اتحادیه اروپا، بعد از ظهر روز گذشته با محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران دیدار و گفت‌وگو کرد.

طرفین در این دیدار درخصوص موضوعات مختلف دوجانبه با اتحادیه اروپا، برجام و نیز مهمترین تحولات منطقه‌ای و بین‌المللی تبادل نظر کردند.

شرایط در منطقه خلیج فارس و لزوم کاهش تنش‌های منطقه‌ای، طرح به اصطلاح معامله قرن و پیامدهای خطرناک آن برای منطقه و جهان، اینستکس، برجام، تحولات در عراق، سوریه و یمن از مهمترین محورهای دو دور گفت‌وگو میان ظریف و جوزپ بورل بود.

هماهنگ کننده سیاست خارجی اتحادیه اروپا روز گذشته برای نخستین بار پس از تصدی مسئولیت هماهنگ‌کننده عالی سیاست خارجی اتحادیه اروپا به ایران سفر کرده است.

اخبار مرتبط

Հեղինակություն © 2011-2017 «ԱԼԻՔ» Օրաթերթ։ Բոլոր իրավունքները պահպանված են։