فا

سیاست

سه شنبه, 15 بهمن 1398 09:32

در دیدار هماهنگ کننده عالی سیاست خارجی اتحادیه اروپا با رییس مجلس عنوان شد؛ انتقاد لاریجانی از رفتار ضعیف اتحادیه اروپا در مقابل آمریکا

دکتر لاریجانی در دیدار جوزپ بورل از عهد شکنی آمریکا و رفتار ضعیف اتحادیه اروپا در مقابل آمریکا انتقاد و آمادگی ایران را برای کمک به حل مشکلات منطقه ای اعلام کرد.

«آلیک» - دکتر لاریجانی در دیدار جوزپ بورل، هماهنگ کننده عالی سیاست خارجی اتحادیه اروپا از عهد شکنی آمریکا و رفتار ضعیف اتحادیه اروپا در مقابل آمریکا انتقاد و آمادگی ایران را برای کمک به حل مشکلات منطقه ای اعلام کرد.

 به گزارش خبرگزاری خانه ملت ، دکتر علی  لاریجانی، رییس مجلس شورای اسلامی، عصر روز گذشته جوزپ بورل هماهنگ کننده عالی سیاست خارجی اتحادیه اروپا را به حضور پذیرفت.

چگونگی حفظ برجام، مسائل منطقه ای، مبارزه با تروریسم و مبارزه بر ضد توزیع مواد مخدر، مهمترین محورهای دیدار و گفت و گوی هماهنگ کننده عالی سیاست خارجی اتحادیه اروپا با رییس مجلس کشورمان بود.

در ابتدای این دیدار، جوزپ بورل، هماهنگ کننده عالی سیاست خارجی اتحادیه اروپا، واقعه  ترور سردار شهید سپهبد سلیمانی را به رییس مجلس شورای اسلامی تسلیت گفت  و آمادگی اتحادیه اروپا را برای همکاری در حل مسائل دوجانبه ای و منطقه ای اعلام کرد.

در این دیدار، دکتر لاریجانی، از عهد شکنی آمریکا و رفتار ضعیف اتحادیه اروپا در مقابل آمریکا انتقاد و آمادگی ایران را برای کمک به حل مشکلات منطقه ای اعلام کرد.

رییس مجلس شورای اسلامی در این دیدار همچنین درباره ضعف اروپا در عمل به تعهداتش نکاتی را بیان داشت که مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا اذعان داشت در این مورد به شما حق می دهم که انتقاد داشته باشید.

دکتر لاریجانی در این دیدار همچنین طرح موسوم به معامله قرن را یک نمایش افتضاح خواند که جوزپ بورل، هماهنگ کننده عالی سیاست خارجی اتحادیه اروپا در پاسخ گفت: این طرح نه یک معامله، بلکه رفتاری یک طرفه است.

اخبار مرتبط

Հեղինակություն © 2011-2017 «ԱԼԻՔ» Օրաթերթ։ Բոլոր իրավունքները պահպանված են։