فا

سیاست

سه شنبه, 15 بهمن 1398 11:46

ظریف: چین در مواجهه با کرونا مسئولانه و موفق عمل کرده است

ظریف ضمن قدردانی از اقدامات موفقیت آمیز چین درمبارزه با ویروس کرونا، تاکید کرد که دولت پکن در مواجه با کرونا مسئولانه و موفق عمل کرده است.

«آلیک» - وزیر امور خارجه ایران ضمن قدردانی از اقدامات موفقیت آمیز چین درمبارزه با ویروس کرونا، تاکید کرد که دولت پکن در مواجه با کرونا مسئولانه و موفق عمل کرده است.

به گزارش ایرنا، محمدجواد ظریف امروز سه شنبه در صفحه توئیتر خود به زبان چینی نوشت: ایرانیان می گویند «بنی آدم اعضای یکدیگرند، که در آفرینش ز یک گوهرند، چو عضوی بدرد آورد روزگار، دگر عضوها را نماند قرار». چینیان می گویند: «چه کسی گفته تو را لباس رزم در بر نیست؟ ما زره بلند را با یکدیگر استفاده می کنیم». در هر زمان و هر مکان، ایران همواره استوار در کنار چین ایستاده است.

ظریف در توئیت دیگری افزود: با دوست خوبم، عضو شورای دولتی و وزیر خارجه چین، گفتگویی تلفنی داشتم. در این گفتگو اقدامات موفقیت آمیز چین در مبارزه با ویروس کرونا را ستوده و از آن قدردانی کردم.چین نه تنها روند وخامت وضعیت ویروس در چین را متوقف ساخته، در عین حال از گسترش بین المللی این ویروس جلوگیری کرده است.

ظریف افزود: ما رفتار آمریکا در سواستفاده و بهره جویی از شرایط دشوار دیگران را محکوم می کنیم و بر این باوریم که بر خلاف رویکرد آمریکا در مقابله با گسترش ویروس اچ ۱ ان ۱ در سال ۲۰۰۹، مواجهه امروز چین آشکارا مسئولانه تر و موفق تر از آن بوده است.

اخبار مرتبط

Հեղինակություն © 2011-2017 «ԱԼԻՔ» Օրաթերթ։ Բոլոր իրավունքները պահպանված են։