فا

سیاست

سه شنبه, 15 بهمن 1398 11:47

سفیر جدید جمهوری اسلامی رونوشت استوارنامه خود را به وزیر امور خارجه ارمنستان تقدیم کرد

سفیر فوق‌العاده و تام‌الاختیار جمهوری اسلامی در ارمنستان با وزیر امور خارجه ارمنستان دیدار و رونوشت استوارنامه خود را به ایشان تقدیم کرد.

«آلیک» - روز گذشته (دوشنبه ۱۴ بهمن ماه)، جناب آقای عباس بدخشان ظهوری سفیر فوق‌العاده و تام‌الاختیار جمهوری اسلامی در ارمنستان، با زهراب مناتساکانیان وزیر امور خارجه ارمنستان دیدار و رونوشت استوارنامه خود را به ایشان تقدیم کرد.

در این دیدار، آقای مناتساکانیان، مسئولیت جدید آقای ظهوری به عنوان سفیر جمهوری اسلامی در ارمنستان را تبریک گفت و ابراز امیدواری کرد که دوره مسئولیت ایشان شاهد تقویت و تعمیق روزافزون روابط دوستانه دو کشور باشد.

وزیر امور خارجه ارمنستان با یادآوری روابط دوستانه و دیرینه دو ملت دوست ایران و ارمنستان، ضمن تشریح سیاست خارجی ارمنستان در دوره کنونی، بر اهمیت جایگاه ایران به عنوان کشوری دوست و همسایه تاکید کرد.

طرفین با اشاره به اهمیت توسعه روابط دو کشور در حوزه‌های گوناگون و با ارج نهادن به نقش ارامنه ایران در پیوند دو کشور، بر همکاری برای حقظ امنیت و ثبات منطقه‌ای و رفع موانع گسترش روابط تاکید و درباره مسائل مختلف منطقه‌ای و بین‌المللی تبادل نظر کردند.

اخبار مرتبط

Հեղինակություն © 2011-2017 «ԱԼԻՔ» Օրաթերթ։ Բոլոր իրավունքները պահպանված են։