فا

سیاست

شنبه, 19 بهمن 1398 12:05

خانلری: ارامنه به سردار سلیمانی ارادت ویژه دارند

کارن خانلری با بیان اینکه ارامنه به سردار قاسم سلیمانی ارادت ویژه دارند گفت: حاج قاسم، امنیت را برای منطقه و از جمله ارامنه به ارمغان آورد.

«آلیک» - نماینده مسیحیان ارمنی شمال ایران در مجلس با بیان اینکه ارامنه به سردار قاسم سلیمانی ارادت ویژه دارند گفت: حاج قاسم، امنیت را برای منطقه و از جمله ارامنه به ارمغان آورد.

کارن خانلری نماینده مسیحیان ارمنی شمال ایران در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس، با اشاره به ترور سردار سپهبد قاسم سلیمانی فرمانده شهید نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی توسط آمریکا گفت: ارامنه نسبت به شهید حاج قاسم سلیمانی ارادت ویژه دارند.

وی افزود: شهید حاج قاسم سلیمانی باعث شد تا نه تنها ارامنه سوریه و عراق بلکه آشوریان هم از گزند تروریست‌های داعشی و جبهه‌النصره و ... در امان بمانند و حاج قاسم امنیت را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ برای آنها به ارمغان آورد.

نماینده مسیحیان ارمنی شمال ایران در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: حدود یک ماه قبل از شهادت سردار سلیمانی من در یکی از مصاحبه‌های خود که در آن در مورد بسیج از من سوال شده بود و در روزنامه جوان هم منتشر شد، بدون آنکه در مورد حاج قاسم از من سوالی شود صراحتا اعلام کردم فعالیت‌های سیاسی و نظامی حاج قاسم در منطقه باعث شده تا امنیت در منطقه برای تمام ادیان و تمام ملل منطقه به ارمغان آورده شود.

خانلری خاطرنشان کرد: بسیاری از این امنیت استفاده می‌کردند و فرقی نمی‌کرد که کسی شیعه باشد یا سنی، ارمنی باشد یا آشوری یا ... همه از امنیتی که حاج قاسم در منطقه ایجاد کرده بود بهره‌مند شدند.

نماینده ارامنه شمال در مجلس گفت: همانطور که گفتم همگان از برکت امنیتی که حاج قاسم برای منطقه ایجاد کرده بود استفاده کردند و می‌کنند و یکی از دلایل تصمیم شوم آمریکا هم برای ترور حاج قاسم سلیمانی همین بود؛ چرا که آمریکایی‌ها نمی‌خواهند روند صلحی در منطقه عملیاتی شود که از سوی جمهوری اسلامی ایران و افرادی همچون حاج قاسم سلیمانی شکل می‌گیرد و تکوین پیدا می‌کند.

وی افزود: محور مقاومتی که حاج قاسم سلیمانی در منطقه شکل داده واقعی‌ترین نیرویی بود که علیه تروریسم و افراطی‌گری مبارزه می‌کرد. هیچ نیرویی اعم از آمریکایی و اروپایی این کار را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ نمی‌کردند و در واقع نمی‌خواستند صورت دهند.

نماینده مسیحیان ارمنی شمال ایران در مجلس شورای اسلامی در پایان گفت: آمریکایی‌ها با ترور حاج قاسم سلیمانی به دنبال آن بودند که روند صلح و مبارزه واقعی با تروریسم را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ متوقف کنند و من فکر می‌کنم که باید به شخصیت و عملکرد و کارنامه شهید قاسم سلیمانی دقت کنیم و آن را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ سرآمد تصمیمات و حرکت‌های سیاسی خودمان قرار دهیم، چراکه کار بزرگی را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ در منطقه انجام داد.

این نماینده مجلس دهم اظهار داشت: تاریخ در این باره قضاوت خواهد کرد. خیلی زود است که ما بتوانیم قضاوت کامل و جامعی را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ در باره حاج قاسم سلیمانی داشته باشیم.

اخبار مرتبط

Հեղինակություն © 2011-2017 «ԱԼԻՔ» Օրաթերթ։ Բոլոր իրավունքները պահպանված են։