فا

سیاست

سه شنبه, 29 بهمن 1398 09:35

پلوسی: هر داوطلب دموکراتی از ترامپ بهتر است

رئیس مجلس نمایندگان آمریکا، هر داوطلب دموکرات برای انتخابات ریاست جمهوری را بهتر از دونالد ترامپ دانست و گفت برای اینکه او به دور دوم راه نیابد باید متحد شویم.

«آلیک» - رئیس مجلس نمایندگان آمریکا، هر داوطلب دموکرات برای انتخابات ریاست جمهوری را بهتر از دونالد ترامپ دانست و گفت برای اینکه او به دور دوم راه نیابد باید متحد شویم.

به گزارش ایرنا، نانسی پلوسی روز گذشته در گفت‌وگو با شبکه خبری سی ان ان با تاکید بر اینکه داوطلبان دموکرات برای ریاست جمهوری آمریکا باید برای دفع ترامپ از رقابت‌های انتخاباتی ریاست جمهوری ۲۰۲۰ متحد باشد، افزود: هر یک از داوطلبان فعلی دموکرات، رئیس جمهوری بهتر از ترامپ خواهند بود.

وی ادامه داد: نمی توانم حتی تصور کنم شرایطی را که او (ترامپ) بار دیگر انتخاب شود اما نمی توانیم تضمین کنیم. ما باید دیدگاه خود را برای آینده داشته باشیم اما هر کسی می داند که ما باید برای اطمینان سازی از اینکه او دور دوم خود را نخواهد داشت، متحد شویم.

رئیس مجلس نمایندگان آمریکا اضافه کرد: دموکرات‌ها برای آمریکا چشم انداز بهتری داریم و باید با ترامپ مقابله کنیم که چشم اندازی برای وحدت و یکپارچگی کشور به اشتراک نگذاشته است.

پلوسی با بیان اینکه حزب دموکرات سرزنده و دارای تفاوت دیدگاه است، اظهار کرد: ما حل خواهیم کرد. من به مردم آمریکا اعتماد دارم چرا که این مساله به تصمیم من مربوط نیست بلکه به مردم ارتباط دارد.

وی حضور داوطلبان دموکرات در مناظرات انتخاباتی ۲۰۲۰ بسیار کمک کننده بوده است، خاطرنشان کرد: برای من آسان است که بگویم هر یک از آنان از رئیس جمهوری که فعلا کاخ سفید را اشغال کرده است، بهترند.

رئیس مجلس نمایندگان آمریکا یادآور شد: تمام ۲۵ داوطلب دموکرات حتی مایک بلومبرگ هم مشارکت با ارزشی در مباحث برای طرح دیدگاه‌هایشان، آگاهی، قضاوت و تفکر استراتژیکشان داشته‌اند.

پلوسی بدون ابراز حمایت از داوطلب مشخصی، گفت از همه آنها به خاطر حضور و ارائه نظراتشان تشکر می کنم و اکنون ما در حال حرکت به سمت روند غربالگری هستیم. با احترام به همه آنچه که در آیوا و نیوهمپشایر گذشت، من جو بایدن را از دور رقابت‌ها خارج نمی دانم. هنوز رقابت‌هایی پیش رو است که نمایندگان بیشتری از کشور هستند.

 

سایه استیضاح بر سر ترامپ

رئیس مجلس نمایندگان آمریکا درباره استیضاح ترامپ هم گفت ممکن است رئیس جمهوری توسط سنا تبرئه شده باشد که به خاطر پایبند نبودن جمهوریخواهان به سوگند خود است اما هرگز بی‌گناهی وی اثبات نخواهد شد.

پلوسی که سال گذشته گفته بود برای رئیس جمهوری دعا می‌کند، این بار اظهار کرد برای ترامپ دعا نمی‌کند.

 

دفاع از پاره کردن متن سخنرانی ترامپ

وی درباره سخنرانی سالانه ترامپ در کنگره هم گفت او از صحن مجلس نمایندگان برای اجرای یک نمایش استفاده کرد. من از اینکه رئیس جمهوری از صحن مجلس نمایندگان و جمع حاضر برای اجرای یک نمایش واقعی استفاده کرد، بسیار ناامید شدم.

رئیس مجلس نمایندگان آمریکا با دفاع از تصمیم جنجالی خود در پاره کردن متن سخنرانی ترامپ، تصریح کرد: وقتی دست خود را برای مصافحه دراز کردم او این کار را نکرد. نمی دانم این کار را چه می خوانید اما هیچ ربطی به پاره کردن متن سخنرانی ندارد. فکر کردم اگر یک صفحه را بیابم که در آن مطلب اشتباهی نباشد، آن را جدا می‌کنم اما نتوانستم بیابم.

اخبار مرتبط

Հեղինակություն © 2011-2017 «ԱԼԻՔ» Օրաթերթ։ Բոլոր իրավունքները պահպանված են։