فا

سیاست

دوشنبه, 05 اسفند 1398 09:30

ظریف بر اهمیت حفظ برجام در دیدار با وزرای خارجه اتریش و هلند تاکید کرد

وزیر امور خارجه کشورمان در دیدار با همتایان اتریشی و هلندی خود بر اهمیت حفظ برجام از طریق پایبندی به تعهدات برجامی از سوی اروپا تاکید کرد.

«آلیک» - محمد جواد ظریف در دیدار با وزرای خارجه اتریش و هلند بر اهمیت حفظ برجام از طریق پایبندی به تعهدات برجامی از سوی اروپا تاکید کرد.

به گزارش ایرنا، وزیر امور خارجه ایران شامگاه دیشب در پیامی توییتری با به تصویر کشاندن دیدار خود با استف بلوک وزیر امور خارجه هلند و الکساندر شالنبرگ وزیر امور خارجه اتریش نوشت: در دو روز گذشته در تهران دیدار خوبی با وزرای کشورهای اروپایی داشتم.

ظریف در ادامه افزود: در این گفتگوها بر اهمیت حفظ برجام از طریق پایبندی به تعهدات برجامی از سوی اروپا تاکید شد.

شالنبرگ وزیر خارجه اتریش که روز شنبه به تهران سفر کرده با ظریف و حسن روحانی دیدار و گفت و گو کرد.

وی روز گذشته به خبرنگاران اتریشی گفت که در این گفت و گوها فرصت‌های همکاری بین ایران با اتریش و اتحادیه اروپا مورد بررسی قرار گرفته است.

شالنبرگ با بیان این که در مورد «تمام مسائل» مورد نظر خود با مقامات ایران گفت و گو کرده است، برنامه هسته‌ای، نقش منطقه‌ای ایران و درگیری لفظی با رژیم صهیونیستی را از جمله این مسائل عنوان کرد که پیشتر در دیدارهای خود با جوسپ بورل مسئول سیاست خارجی اتحادیه ارو پا و مایک پمپئو وزیر خارجه آمریکا مطرح شده است.

روز گذشته هم استف بلوک وزیر امور خارجه هلند با ظریف دیدار و درخصوص روابط دوجانبه، برجام و آخرین تحولات منطقه‌ای و بین‌المللی تبادل نظر کرد.

اخبار مرتبط

Հեղինակություն © 2011-2017 «ԱԼԻՔ» Օրաթերթ։ Բոլոր իրավունքները պահպանված են։