فا

سیاست

شنبه, 10 اسفند 1398 09:08

هیات رییسه موضوع تعطیلی جلسات مجلس را بررسی می‌کند

اداره کل فرهنگی و روابط عمومی مجلس در اطلاعیه‌ای عنوان کرد، امروز موضوع تعطیلی جلسات مجلس در جلسه‌ای با حضور اعضای محترم هیئت رییسه بررسی و درباره چگونگی کار مجلس در هفته پیش رو و موضوعاتی که در دستور کار قرار دارد، تصمیم‌گیری خواهد شد.

«آلیک» - اداره کل فرهنگی و روابط عمومی مجلس در اطلاعیه‌ای عنوان کرد، امروز شنبه (۱۰ اسفند) موضوع تعطیلی جلسات مجلس در جلسه‌ای با حضور اعضای محترم هیئت رییسه بررسی و درباره چگونگی کار مجلس در هفته پیش رو و موضوعاتی که در دستور کار قرار دارد، تصمیم‌گیری خواهد شد.

به دنبال درخواست رییس ستاد ملی مقابله با کرونا درخصوص تعطیلی جلسات مجلس شورای اسلامی اداره کل فرهنگی و روابط عمومی مجلس در اطلاعیه ای ضمن تشریح ساز و کار بررسی درخواست  دکترسعید نمکی رییس ستاد ملی مقابله با کرونا، نحوه  تصمیم گیری در باره چگونگی کار مجلس در هفته آتی و موضوعاتی که در دستور مجلس شورای اسلامی قرار دارد، توضیح داده شده است. متن این اطلاعیه بدین شرح است:

 

بسم الله الرحمن الرحیم

 

۱ - سیاست ستاد ملی مقابله با کرونا که رسما به مجلس شورای اسلامی اعلام گردیده، در شرایط کنونی، جلوگیری از شیوع ویروس کرونا در تهران و دیگر حوزه های انتخابیه است. لذا بنا به درخواست ریاست محترم  این ستاد از رییس محترم مجلس شورای اسلامی مبنی بر تعطیلی جلسات علنی و غیر علنی تا اطلاع ثانوی، امروز ( شنبه ۱۰ اسفند)، موضوع در جلسه ای با حضور اعضای محترم هیئت رییسه بررسی و درباره چگونگی کار مجلس در هفته پیش رو و موضوعاتی که در دستور مجلس  قراردارد، تصمیم گیری خواهد شد. بدیهی است به محض اتخاذ  تصمیم توسط هیئت رییسه محترم، نمایندگان محترم و مردم عزیز از آن مطلع خواهند گردید. 

۲ - با توجه به این که نمایندگان در ایام تبلیغات انتخاباتی با عموم مردم در استان های مختلف در تماس بوده و ممکن است بسیاری از آنها صرفنظر از ابتلا یا عدم ابتلا ناقل ویروس کرونا باشند، تجمع آنان در صحن نهایتا، شیوع ویروس کرونا را نه فقط در محدوده پارلمان بلکه در دیگر مجامع عمومی، حوزه های انتخابیه و احتمال سرایت آن را به مراجعه کنندگان تشدید خواهد کرد. لذا توصیه اکید ستاد ملی مقابله با کرونا، اتخاذ تصمیم و تدبیرعاجل در خصوص جلسات علنی و غیر علنی توسط هیئت رییسه محترم است.

۳ - ضریب شیوع ویروس کرونا در محیط مجلس و سپس تسری آن به محیط بیرون به دلیل حضور نمایندگانی از همه نقاط کشور از جمله استان های درگیر و مراجعات پرشمار و مستمر مردمی از اقصی نقاط با هیچ یک از دستگاه های حاکمیتی قابل مقایسه نیست. بنابراین چنانچه تمهیداتی برای مقابله با شیوع کرونا در مجلس اتخاذ شود، رویکرد و گستره ملی داشته و مبتنی بر توصیه موکد ستاد ملی مقابله با کروناست که از پشتوانه شورای عالی امنیت ملی برخوردار است و نباید آن را به حفاظت بهداشتی از نمایندگان مجلس تقلیل داد.

اخبار مرتبط

Հեղինակություն © 2011-2017 «ԱԼԻՔ» Օրաթերթ։ Բոլոր իրավունքները պահպանված են։