فا

سیاست

شنبه, 10 اسفند 1398 11:22

نماینده سوریه: دمشق با تجاوز ترکیه مقابله می‌کند

بشار الجعفری با اشاره به تحولات ادلب و بیان اینکه سوریه در خاک خود با تروریست‌ها می‌جنگد نه در خاک دیگری، گفت: کشورش به مقابله با تجاوز ترکیه‌ی حامی تروریسم و حفاظت از مردم سوریه و دفاع از تمامیت ارضی و حاکمیت خود، ادامه خواهد داد.

«آلیک» - نماینده دائم سوریه در سازمان ملل با اشاره به تحولات ادلب و بیان اینکه سوریه در خاک خود با تروریست‌ها می‌جنگد نه در خاک دیگری، گفت: کشورش به مقابله با تجاوز ترکیه‌ی حامی تروریسم و حفاظت از مردم سوریه و دفاع از تمامیت ارضی و حاکمیت خود، ادامه خواهد داد.

به گزارش ایرنا و به نقل از خبرگزاری رسمی سوریه (سانا)، بشار الجعفری در نشست فوق العاده شورای امنیت در باره اوضاع ادلب، از این شورا خواست مسئولیت خود را در جلوگیری از آنچه ماجراجویی های دولت اردوغان و تهدید علیه صلح و امنیت منطقه‌ای و بین المللی خواند، انجام دهد.

وی حضور نیروهای ترکیه در خاک سوریه را بیانگر تجاوز نظامی، اشغال خاک کشورش و اقدامی مغایر با قوانین بین المللی برشمرد.

مقام سوری همچنین بر اراده دمشق برای مبارزه با تروریسم تا آزادی وجب به وجب خاک کشورش از وجود تروریست‌ها و اشغالگران تاکید کرد.

نماینده دائم سوریه در سازمان ملل، حضور نظامی ترکیه در خاک کشورش را محکوم کرد و  بهترین دلیل حمایت نیروهای ترکیه از گروه‌های تروریستی  را کشته شدن نظامیان این کشور در کنار تروریست‌ها در اطراف ادلب دانست.

وی همچنین گفت که عملیات ارتش سوریه و متحدانش تاکنون به آزادسازی و خروج مناطق وسیعی از کشور و بیش از ۱۴۰ شهرک و روستا از کنترل تروریست‌ها شده است.

مقام سوری حملات ترکیه به مواضع ارتش سوریه را نیز محکوم کرد.

اخبار مرتبط

Հեղինակություն © 2011-2017 «ԱԼԻՔ» Օրաթերթ։ Բոլոր իրավունքները պահպանված են։