فا

سیاست

دوشنبه, 19 اسفند 1398 18:53

انفجار در کاخ ریاست جمهوری افغانستان با اصابت راکت

انفجارها در زمان سخنرانی رئیس جمهوری افغانستان پس از مراسم تحلیف ناشی از اصابت راکت و خمپاره بود که برخی از شاهدان می گویند یکی از آنها در خودروی در کاخ ریاست جمهوری اصابت کرده است.

«آلیک» - انفجارها در زمان سخنرانی رئیس جمهوری افغانستان پس از مراسم تحلیف ناشی از اصابت راکت و خمپاره بود که برخی از شاهدان می گویند یکی از آنها در خودروی در کاخ ریاست جمهوری اصابت کرده است.

به گزارش ایرنا، شاهدان عینی در کابل می گویند که چند راکت و خمپاره در اطراف کاخ ریاست جمهوری در زمان سخنرانی رئیس جمهوری غنی اصابت کرده است که صدای ناشی از انفجار در لحظات نخست مراسم سخنرانی را برهم زد.

برخی شاهدان عینی در شهر کابل نیز از اصابت یک راکت در پارک زرنگار در جنوب کاخ ریاست جمهوری و راکت دومی در نزدیک هتل سرینا خبر داده اند و می گویند که این راکت ها تلفاتی جانی نداشته است.

یکی از شاهدان در کاخ ریاست جمهوری افغانستان می گوید که یک خمپاره به یک خودرو در داخل ریاست جمهوری اصابت کرده است و وی شاهد اصابت این خمپاره بوده است.

برخی صفحات اجتماعی نیز با نشر تصویر یک خودرو در شمال غرب کابل نوشته اند که راکت و خمپاره از این خودرو پرتاب شده است و پس از آن انفجاری در این خودرو رخ داده است که در حال حاضر می سوزد.

مقامات دولتی و نهادهای امنیتی افغانستان تاکنون در باره اصابت این راکت ها و مکان آن بطور رسمی اطلاعی نداده است.

اشرف غنی و عبدالله عبدالله امروز دوشنبه هریک به طور جداگانه و همزمان مراسم تحلیف ریاست جمهوری را برگزار کردند.

اخبار مرتبط

Հեղինակություն © 2011-2017 «ԱԼԻՔ» Օրաթերթ։ Բոլոր իրավունքները պահպանված են։