فا

سیاست

پنج شنبه, 22 اسفند 1398 15:32

دکتر روحانی در تماس تلفنی با استانداران البرز، اصفهان، مرکزی و خراسان رضوی: همه تلاش‌ها برای به حداقل رساندن صدمات بیماری کرونا بر اقتصاد و زندگی مردم بکار گرفته شود

رئیس جمهور در تماس تلفنی با استانداران چهار استان کشور، ضمن دریافت گزارش دقیق از فعالیت هایشان در ارتباط با اجرای دستورالعمل های ستاد ملی مبارزه با بیماری کرونا، دستورات لازم را برای تامین نیازهای ضروری این استانها برای مقابله با بیماری کرونا، به وزارتخانه های مرتبط صادر کرد.

«آلیک» - رئیس جمهور در تماس تلفنی با استانداران چهار استان کشور، ضمن دریافت گزارش دقیق از فعالیت هایشان در ارتباط با اجرای دستورالعمل های ستاد ملی مبارزه با بیماری کرونا، دستورات لازم را برای تامین نیازهای ضروری این استانها برای مقابله با بیماری کرونا، به وزارتخانه های مرتبط صادر کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دولت، حجت الاسلام و المسلمین دکتر حسن روحانی امروز پنجشنبه در پی تماس با استانداران البرز، اصفهان، مرکزی و خراسان رضوی، به وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و مسئول ستاد ملی مبارزه با بیماری کرونا و وزیران کشور ، صنعت ، معدن و تجارت و ارتباط و فناوری اطلاعات ، دستورات لازم را برای رفع نیازهای این استان ها در حوزه ماموریت هر یک از این وزارتخانه ها، ابلاغ نمود.

همچنین مقرر شد تمامی محورهای مطروحه در گفت وگوی تلفنی هفته جاری رئیس جمهور با استانداران هفت استان کشور جمع بندی و در اولین نشست ستاد ملی مبارزه با کرونا که به ریاست وی تشکیل می شود، مورد بحث و بررسی قرار گیرند.

رئیس جمهور با درخواست از استانداران برای تلاش در مسیر به حداقل رساندن صدمات بیماری کرونا بر سلامت، اقتصاد و زندگی مردم، تشویق مردم به ماندن در خانه به عنوان امن ترین مکان برای حفظ سلامت خانواده با هدف قطع زنجیره شیوع ویروس را در این برهه زمانی گامی ارزشمند خواند و دستورات مقتضی را برای اجرای سریع و دقیق تمهیدات و پروتکل بهداشتی مختص تعطیلات نوروزی ارائه کرد.

رئیس جمهور با قدردانی مجدد از تلاش خستگی ناپذیر و مسئولانه کادر درمانی کشور به عنوان سرداران خط اول مبارزه با بیماری کرونا، اظهار داشت: نیازها و دغدغه های کادر درمانی بیمارستان ها و همه کسانی که در خط اول پیشگیری و مقابله با کرونا مشغول خدمت هستند،  باید هر چه سریعتر رفع گردد و کادر درمانی و پزشکان مورد نیاز بیمارستانها براساس سیاستهای ستاد ملی کرونا به گونه ای تقویت شود که در این ایام  در کار و زندگی شخصی خود با مشکل مواجه نشوند.

دکتر روحانی در ادامه به توافقات با ستاد فرماندهی نیروهای مسلح کشور اشاره کرد و از استانداران خواست از ظرفیت این نیروها در حوزه تامین کادر درمانی و فضاهای درمانی مورد نیاز برای تسریع در روند مقابله و ریشه کنی بیماری کرونا بهره گرفته شود.

رئیس جمهور، لازمه موفقیت هر طرح و برنامه ای در کشور را مشارکت و همراهی مردم دانست و تاکید کرد: بی تردید مردم همانند دیگر صحنه ها، در این مبارزه همگانی با بیماری کرونا، همراهی و مشارکتی فعال دارند و در این راستا باید از ظرفیت سازمان های مردم نهاد در چارچوب مشارکت جویی مردمی برای مهار ویروس کرونا استفاده کرد.

رئیس جمهور، جلوگیری از انتشار شایعات بی اساس در فضای رسانه ای با انتشار دقیق و به موقع اخبار و واقعیت ها با هدف ممانعت از ایجاد وحشت و اضطراب در میان مردم  را ضروری خواند.

دکتر روحانی همچنین اظهار داشت: ضروری است در چارچوب مصوبات ستاد ملی مبارزه با کرونا، رفت و آمد مردم در ایام تعطیلات نوروزی در مبادی خروجی شهرها، در چارچوب پروتکل های بهداشتی کنترل شود تا به این ترتیب تا حد امکان از شیوع این بیماری جلوگیری به عمل آید.

عزیزالله شهبازی استاندار البرز، عباس رضایی استاندار اصفهان، سید علی آقازاده استاندار مرکزی و علیرضا رزم حسینی استاندار خراسان رضوی نیز در این تماس های تلفنی، گزارشی دقیق از فعالیت هایشان در ارتباط با اجرای دستورالعمل های ستاد ملی مبارزه با بیماری کرونا ارائه کردند.

اخبار مرتبط

Հեղինակություն © 2011-2017 «ԱԼԻՔ» Օրաթերթ։ Բոլոր իրավունքները պահպանված են։