فا

سیاست

شنبه, 24 اسفند 1398 15:02

موسوی: دولت و مردم ایران هرگز دوستان دوران سختی را فراموش نمی‌کنند

سید عباس موسوی با اعلام اسامی کشورهایی که تاکنون به ایران برای مقابله با بیماری کویید-۱۹ کمک کرده‌اند، تاکید کرد: دولت و مردم ایران هرگز دوستان دوران‌ سختی‌ را فراموش نمی‌کنند.

«آلیک» - سخنگوی وزارت امور خارجه با اعلام اسامی کشورهایی که تاکنون به ایران برای مقابله با بیماری کویید-۱۹ کمک کرده‌اند، تاکید کرد: دولت و مردم ایران هرگز دوستان دوران‌ سختی‌ را فراموش نمی‌کنند.

به گزارش ایرنا، سید عباس موسوی در حساب کاربری خود در توییتر نوشت: «در پی توئیت و تماس تلفنی ظریف و همچنین تلاش‌های سفارتخانه‌های ایران، علاوه بر کمک‌های چین، ترکیه، امارات، آلمان، فرانسه و انگلیس، کمک‌های مالی و تجهیزات پزشکی از ژاپن، قطر، جمهوری آذربایجان و روسیه دریافت شده است».

وی ادامه داد: «دولت و مردم ایران هرگز دوستان دوران‌ سختی‌ را فراموش نمی‌کنند».

سخنگوی وزارت امور خارجه روز گذشته در تشریح کمک‌های دولتی و مردمی چین اعلام کرد که حدود ۳۵۰ هزار انواع کیت تشخیص ویروس کرونا، حدود دو میلیون و ۴۰۰ هزار ماسک، حدود ۱۳۰ هزار لباس ایزوله، حدود ۱۲۰ دستگاه ونتیلاتور و اسپیراتور، حدود دو هزا ۸۰۰ وسیله تب‌سنج و اکسیژن‌سنج، حدود ۱۳ هزار عینک محافظ، حدود ۱۶۰ هزار عدد محافظ صورت یا کلاه محافظ و حدود ۵۰ کارتن داروی ویژه درمان کرونا از طریق هشت پرواز باری به ایران آمده و تحویل وزارت بهداشت شده است.

موسوی با بیان اینکه روند ادامه دریافت کمک‌های سخاوتمندانه مردمی در چین ادامه دارد، خاطرنشان کرد: اکنون کمک‌های زیادی در حدود ۳۲ هزار کیلو انواع کمک‌ها بسته‌بندی شده و منتظر پروازهای بعدی برای انتقال به ایران است.

وی اضافه کرد: پس از توئیت‌های ظریف، برخی کشورها و سازمان‌ها از آمادگی خود برای ارسال کمک‌های پزشکی یا تهیه و فروش آنها به ایران خبر دادند که برخی اطلاع‌رسانی شده و موارد آینده نیز به اطلاع مردم ایران خواهد رسید.

اخبار مرتبط

Հեղինակություն © 2011-2017 «ԱԼԻՔ» Օրաթերթ։ Բոլոր իրավունքները պահպանված են։