فا

سیاست

چهارشنبه, 20 فروردين 1399 14:22

امیرعبداللهیان در دیدار سفیر روسیه: ادعای هژمونی آمریکا در مقابله با کرونا شکست خورد

لوان جاگاریان روز گذشته با حسین امیرعبداللهیان دیدار و گفتگو کرد.

«آلیک» - دستیار ویژه رئیس مجلس و مدیرکل امور بین الملل مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: در شرایطی که جهان با شیوع ویروس کرونا مواجه است تروریسم دولتی آمریکا مانع کمک های بهداشتی به ایران می شود ولی چین, روسیه و برخی از همسایگان و دوستان جمهوری اسلامی ایران، دوستان خوبی برای همکاری با ایران در مقابله با این بیماری هستند.

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، لوان جاگاریان سفیر روسیه در جمهوری اسلامی ایران روز گذشته با حسین امیرعبداللهیان دستیار ویژه رئیس مجلس و مدیرکل امور بین الملل دیدار و گفتگو کرد.

امیر عبداللهیان با توجه به اهمیت همکاری ها و روابط پارلمانی ایران و روسیه گفت: «روسیه از همسایگان مهم جمهوری اسلامی ایران است و اراده جمهوری اسلامی ایران بر توسعه و تقویت همه جانبه روابط و همکاری ها با روسیه استوار است. وی در ادامه روابط موجود تهران و مسکو را راهبردی و در مناسبات منطقه‌ای و بین المللی حائز اهمیت دانست.

وی افزود: ادعای هژمونی آمریکا در مقابله با کوروناویروس شکست خورده است و آمریکای مدعی مدیریت نظام تک‌قطبی امروز، حتی قادر به مدیریت مبارزه با شیوع کرونا ویروس در کشور خودش نمی باشد. واقعیت جهان موجود حرکت سریع به سوی چندجانبه‌گرایی است.

امیرعبداللهیان افزود: در شرایطی که جهان با شیوع ویروس کرونا مواجه است تروریسم دولتی آمریکا مانع کمک های بهداشتی به ایران می شود ولی چین, روسیه و برخی از همسایگان و دوستان جمهوری اسلامی ایران، دوستان خوبی برای همکاری با ایران در مقابله با این بیماری هستند.

در ادامه این دیدار، سفیر روسیه با ابراز خرسندی از گسترش مراودات میان دو کشور بیان داشت: تقویت و تحکیم مراودات پارلمانی ایران و روسیه جزو اهداف راهبردی مسکو است و رابطه ممتاز ایران و روسیه در همه زمینه ها به خوبی پیش می رود.

وی در ادامه ابراز داشت: کمک های بیشتر روسیه به مردم ایران برای مقابله با کرونا در کوتاه مدت به ایران منتقل خواهد شد.

در این دیدار، آخرین مناسبات پارلمانی، منطقه‌ای و بین‌المللی از جمله تحولات سوریه، عراق، یمن و افغانستان مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت.

اخبار مرتبط

Հեղինակություն © 2011-2017 «ԱԼԻՔ» Օրաթերթ։ Բոլոր իրավունքները պահպանված են։