فا

سیاست

یکشنبه, 24 فروردين 1399 13:02

فریاد اعتراض به بی‌عدالتی دولت آمریکا در کمک به ایالات درگیر کرونا

سناتورهای ایالت نیوجرسی آمریکا از نحوه مدیریت وزارت بهداشت و خدمات انسانی کشورشان به ایالت‌هایی که به شدت درگیر شیوع کرونا هستند، اعتراض کرده و این وزارتخانه را متهم به پرداخت ناعادلانه کمک‌های بلاعوض دولتی به ایالت‌های درگیر کرونا کردند.

«آلیک» - سناتورهای ایالت نیوجرسی آمریکا از نحوه مدیریت وزارت بهداشت و خدمات انسانی کشورشان به ایالت‌هایی که به شدت درگیر شیوع کرونا هستند، اعتراض کرده و این وزارتخانه را متهم به پرداخت ناعادلانه کمک‌های بلاعوض دولتی به ایالت‌های درگیر کرونا کردند.

به گزارش ایرنا، پایگاه خبری آمریکایی هیل در نوشتاری با عنوان «برخی ایالت‌ها به ازای هر مورد مبتلا به کرونا ۳۰۰ هزار دلار دریافت می‌کنند، در نیویورک این رقم ۱۲ هزار دلار است» افزود:

براساس تحلیل جدیدی که روز جمعه منتشر شد، برخی ایالت‌ها برای مقابله با بیماری کووید-۱۹ در مقایسه با سایر ایالاتی که در وضعیت بسیار دشوارتری قرار دارند، بودجه بیشتری دریافت می‌کنند.

در گزارش این پایگاه خبری آمده است: تجزیه و تحلیل‌های پایگاه خبری کایزر هلث نشان می‌دهد ایالاتی مانند مینه سوتا،  «نبراسکا» و مونتانا بیش از ۳۰۰ هزار دلار به ازای هر مورد مبتلا به کووید-۱۹ دریافت می‌کنند، در حالیکه نیویورک که یکی از ایالاتی است که با سخت‌ترین شرایط پس از شیوع کرونا دست و پنجه نرم می‌کند، به ازای هر مورد مبتلا نزدیک به ۱۲ هزار دلار دریافت می‌کند. فلوریدا نیز که با شیوع گسترده کرونا روبرو است، به ازای هر مورد ۱۳۲ هزار دلار می‌گیرد.

بودجه‌ای که به ایالات مختلف در سراسر آمریکا برای مقابله با کووید-۱۹ پرداخت می‌شود، از محل ۳۰ میلیارد دلار کمک بلاعوض وزارت بهداشت و خدمات انسانی آمریکا (HHS) تامین می‌شود. این وزارتخانه روز جمعه اعلام کرد که این بودجه با توجه به سه هر ایالت از برنامه مدیکر (برنامه ملی بیمه اجتماعی است که توسط دولت فدرال ایالات متحده آمریکا از ۱۹۶۵ مدیریت می‌شود و دسترسی بیمه درمانی را برای آمریکاییان بالای ۶۵ سال و افراد جوان‌تر دارای ناتوانی و نیز افراد دارای مشکل دیالیز تضمین می‌کند) ارائه می‌شود و نه براساس تعداد بیماران کرونایی که آن‌ها درمان می‌کنند.

بسته کمک‌های ۲. ۲ تریلیون دلاری که دونالد ترامپ رییس جمهوری آمریکا هفته گذشته امضا کرد، به وزارت بهداشت و خدمات انسانی آزادی عمل بسیاری می‌دهد تا مبلغ ۱۰۰ میلیارد دلار کمک بلاعوض به بیمارستان‌ها و پزشکان بدهد، که دور اول آن در حال حاضر توزیع می‌شود.

سناتورهای نیوجرسی، باب منندز، کوری بوکر و بیل پاسکارل روز جمعه در نامه‌ای نحوه مدیریت بودجه توسط وزارت بهداشت را به شدت مورد انتقاد قرار داده و اعلام کردند الکس ایزار وزیر بهداشت و خدمات انسانی به‌اندازه کافی کاری برای کمک به ایالاتی که درگیر شیوع هستند، انجام نمی‌دهد.

در مقابل وزارت بهداشت و خدمات انسانی از نحوه مدیریت خود بر بودجه دفاع کرد و به خبرگزاری‌ها اعلام کرد روش اولیه مبتنی بر درآمد مدیکر به ما این امکان را داد تا در اسرع وقت پرداخت‌های اولیه را انجام دهیم.

براساس آخرین گزرش‌ها، شمار مبتلایان به ویروس کرونا در آمریکا از مرز نیم میلیون نفر فراتر رفته و بیش از ۲۰ هزار نفر نیز جان خود را از دست داده‌اند.

Հեղինակություն © 2011-2017 «ԱԼԻՔ» Օրաթերթ։ Բոլոր իրավունքները պահպանված են։