فا

سیاست

یکشنبه, 24 فروردين 1399 15:12

سازمان ملل خواستار توقف فوری درگیری‌ها درخاورمیانه شد

پنج نماینده ویژه سازمان ملل متحد در امور خاورمیانه در بیانیه‌ای مشترک خواستار توقف درگیری‌ها در این مناطق برای تلاش مضاعف برای مبارزه با کرونا شدند.

«آلیک» - پنج نماینده ویژه سازمان ملل متحد در امور خاورمیانه در بیانیه‌ای مشترک خواستار توقف درگیری‌ها در این مناطق برای تلاش مضاعف برای مبارزه با کرونا شدند.

به گزارش ایرنا و به نقل از شبکه تلویزیونی "الجزیره" قطر، این بیانیه به امضای گیئر پدرسون، جنین هنیس پلاسخارت  و مارتین گریفیتس نمایندگان ویژه سازمان ملل متحد در امور سوریه، عراق و یمن، یان کوبیچ هماهنگ کننده ویژه سازمان ملل متحد در لبنان، و نیکلای ملادینوف هماهنگ‌کننده ویژه صلح سازمان ملل متحد در خاورمیانه رسیده است.

این درخواست در پاسخ به طرح آنتونیو گوترش دبیر کل سازمان ملل مطرح می‌شود که ۲۳ مارس (۴ فروردین) گذشته از تمام طرف‌ها خواسته بود که درگیری‌ها را در تمام نقاط جهان پایان دهند.

پنج نماینده سازمان ملل متحد در امور کشورهای خاورمیانه از طرف‌های درگیر خواستند که برای توقف فوری اعمال خشونت‌آمیز گام بردارند، آتش‌بس کنونی را حفظ کنند و از هرگونه فعالیتی که موجب می‌شود بی ثباتی و امنیت در هر یک از کشورهای منطقه رو به وخامت بگذارد، خودداری کنند.

در این بیانیه همچنین از تمام طرف‌ها خواسته شده است تا با درپیش گرفتن اقداماتی فوری، مؤثر و تأثیرگذار شرایط را برای بازگشت امن، داوطلبانه و عزتمندانه پناهندگان و آوارگان به منازلشان تسهیل کنند و منافع حزبی و گروهی را برای تحقق اهدافی بزرگ‌تر کنار بگذارند.

در پایان این بیانیه آمده است: امروز هیچ کشوری یا منطقه‌ای یا جامعه‌ای نمی‌تواند خود به تنهایی با کرونا مقابله کند و امروز نیاز به  همبستگی وجود دارد و فردا نیز نیاز بیشتری به این همستگی خواهیم داشت.

درخواست برای پایان درگیری‌ها در منطقه خاورمیانه یک هفته پس از آن روی می‌دهد که احمد المنظری مدیر منطقه‌ای سازمان بهداشت جهانی نسبت به شیوع گسترده کرونا در خاورمیانه هشدار داده و گفته بود: شاهد افزایش نگران کننده مبتلایان و جان‌باختگان ناشی از ابتلا به کووید-۱۹ در خاورمیانه هستیم.

اخبار مرتبط

Հեղինակություն © 2011-2017 «ԱԼԻՔ» Օրաթերթ։ Բոլոր իրավունքները պահպանված են։