فا

سیاست

چهارشنبه, 27 فروردين 1399 09:56

انتقاد سناتور آمریکایی از تحریم‌های ترامپ علیه ایران 

سناتور کریس مورفی با انتقاد از سیاست‌های ترامپ در لغو نکردن تحریم‌های ایران گفت: سیاست‌های وی موجب مرگ افراد بی‌گناه به علت شیوع ویروس کرونا خواهد شد.

«آلیک» - سناتور کریس مورفی با انتقاد از سیاست‌های ترامپ در لغو نکردن تحریم‌های ایران گفت: سیاست‌های وی موجب مرگ افراد بی‌گناه به علت شیوع ویروس کرونا خواهد شد.

به گزارش ایرنا و به نقل از نشنال اینترست، مورفی سناتور حزب دموکرات هشدار داد که دولت دونالد ترامپ در صورت ادامه سیاست‌های فعلی خود علیه ایران می‌تواند تا حدی مسئول مرگ افراد بیگناه شود.

وی از جمله ۱۰ سناتور دموکرات است که در ماه گذشته طی نامه‌ای از دولت ترامپ خواست اطمینان حاصل کند که ایران و ونزوئلا می‌توانند برای مقابله با شیوع ویروس کرونا تجهیزات پزشکی و سایر کالاهای بشردوستانه وارد کنند.

مورفی روز گذشته به خبرنگاران گفت: در حال حاضر، تحریم‌های ما اجازه چنین کاری را نمی‌دهد. اگر گسترش این بیماری همه‌گیر در ایران ادامه یابد، منجر به مرگ مردم بی‌گناه می‌شود که بخشی از آن به دلیل سیاست ایالات متحده است و این به‌ نفع امنیت ملی آمریکا نیست.

وی افزود، به یاد داشته باشید اگر این ویروس را در آنجا شکست ندهیم نمی‌توانیم اینجا شکست دهیم زیرا کرونا مرز نمی‌شناسد.

سناتور مورفی در بهمن ماه سال گذشته در حاشیه کنفرانس امنیتی مونیخ با محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه ایران دیدار کرد. پس از این دیدار ترامپ رییس جمهوری آمریکا در توییتی این اقدام را نقض قانون لوگان دانست.

اخبار مرتبط

پربازدیدترین خبرها

Հեղինակություն © 2011-2017 «ԱԼԻՔ» Օրաթերթ։ Բոլոր իրավունքները պահպանված են։