فا

سیاست

پنج شنبه, 28 فروردين 1399 09:35

پلوسی: ترامپ جان و معیشت مردم آمریکا و جهان را به خطر انداخت

نانسی پلوسی تصمیم ترامپ برای تعلیق کمک‌های مالی به سازمان جهانی بهداشت را «خطرناک و غیرقانونی» خواند و گفت: رییس جمهوری، جان و معیشت مردم ایالات متحده و سراسر جهان را به خطر انداخته است.

«آلیک» - نانسی پلوسی رییس مجلس نمایندگان آمریکا تصمیم دونالد ترامپ برای تعلیق کمک‌های مالی به سازمان جهانی بهداشت را «خطرناک و غیرقانونی» خواند و گفت: رییس جمهوری، جان و معیشت مردم ایالات متحده و سراسر جهان را به خطر انداخته است.

به گزارش ایرنا و به نقل از رویترز، پلوسی در بیانیه‌ای افزود: در حالی که سازمان جهانی بهداشت در حال هدایت مبارزه جهانی با کروناست، تصمیم رییس جمهوری برای تعلیق کمک‌های مالی به این نهاد، غیرمنطقی است. این یک تصمیم خطرناک و غیرقانونی است و فوراً به چالش کشیده خواهد شد.

وی در بخش دیگری از بیانیه خود اعلام کرد: ما فقط از طریق یک پاسخ هماهنگ جهانی و به کمک علم و داده‌ها می‌توانیم در مبارزه با این همه‌گیر جهانی موفق شویم.

پلوسی افزود: اما متأسفانه رییس جمهوری از همان روز اول به کارشناسان جهانی بهداشت بی‌اعتنایی کرده و علم را نادیده گرفته و قهرمانان خط مقدم این مبارزه را ناچیز شمرده است. این اقدامات، جان و معیشت آمریکایی‌ها و مردم سراسر جهان را به خطر انداخته است.

اخبار مرتبط

Հեղինակություն © 2011-2017 «ԱԼԻՔ» Օրաթերթ։ Բոլոր իրավունքները պահպանված են։