فا

سیاست

پنج شنبه, 28 فروردين 1399 12:41

به دستور رئیس جمهور و از طریق ویدئو کنفرانس انجام شد؛ بهره برداری از چندین طرح بزرگ صنعت آب و برق استان تهران به ارزش ۲ هزار و ۸۰۰ میلیارد تومان

رئیس جمهور تاکید کرد که دولت، شرکتهای خصوصی و دولتی، نهادها و همه بخش های کشور، به رغم جنگ همزمان با دو ویروس تحریم و کرونا، لحظه ای از تلاش و فعالیت در مسیر سازندگی ایران اسلامی باز نخواهند ماند.

«آلیک» - رئیس جمهور به صورت ویدئو کنفرانس چندین طرح بزرگ و مهم صنعت آب و برق استان تهران را با ارزش ۲ هزار و ۸۰۰ میلیارد تومان افتتاح کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری، حجت‌الاسلام والمسلمین دکتر حسن روحانی امروز پنجشنبه در ارتباط مستقیم تلویزیونی بخش بخار نیروگاه سیکل ترکیبی پرند، فاز دوم تصفیه خانه فاضلاب اسلامشهر، فاز اول تصفیه خانه فاضلاب ملارد و تصفیه خانه فاضلاب مسکن مهر صفادشت را افتتاح کرد.

با افتتاح تصفیه خانه فاضلاب مسکن مهر و شبکه فاضلاب صفادشت ۵۰ هزار نفر جمعیت این منطقه تحت پوشش قرار گرفته و با افتتاح آن، ۳۲ کیلومتر شبکه جمع‌آوری فاضلاب در مدار بهره‌برداری قرار می‌گیرد و بهداشت عمومی و کیفیت آب‌های زیرزمینی ارتقاء می‌یابد.

همچنین با افتتاح فاز اول تصفیه خانه و شبکه فاضلاب ملارد ۱۵۰ کیلومتر شبکه جمع‌آوری فاضلاب در مدار بهره‌برداری قرار گرفته و ۲۳۵ هزار نفر جمعیت این منطقه تحت پوشش آن خواهد بود. با افتتاح این پروژه پساب تولیدی تصفیه‌خانه در اختیار صنعت و کشاورزی خواهد بود.

با افتتاح فاز اول تصفیه‌خانه فاضلاب اسلامشهر نیز ۲۵۰ هزار نفر جمعیت تحت پوشش قرار گرفته و ۱۲۵ کیلومتر شبکه جمع‌آوری فاضلاب وارد مدار بهره‌برداری قرار می‌گیرد.

با افتتاح بخش بخار نیروگاه سیکل ترکیبی پرند نیز راندمان کل نیروگاه از ۳۳ درصد به ۵۳ درصد ارتقاء می‌یابد و ظرفیت تولید به ۱۵۰۳ مگاوات می‌رسد.

اجرای این پروژه موجب کاهش مصرف سوخت مایع به میزان ۷۵۰ میلیون لیتر در سال می‌گردد و به عنوان اولین نیروگاه، برق تولیدی آن در قالب بازار برق به فروش می‌رسد و در بورس انرژی کشور ثبت گردیده است.

 

رئیس جمهور در مراسم افتتاح همزمان چندین طرح بزرگ صنعت آب و برق استان تهران: ملت ایران با وجود جنگ همزمان با ویروس های تحریم و کرونا، لحظه ای از تلاش در مسیر سازندگی ایران اسلامی باز نمی مانند

 رئیس جمهور تاکید کرد که دولت، شرکتهای خصوصی و دولتی، نهادها و همه بخش های کشور، به رغم جنگ همزمان با دو ویروس تحریم و کرونا، لحظه ای از تلاش و فعالیت در مسیر سازندگی ایران اسلامی باز نخواهند ماند.

حجت الاسلام و المسلمین دکتر حسن روحانی امروز پنجشنبه و پس از افتتاح چندین طرح بزرگ و مهم صنعت آب و برق استان تهران به ارزش ۲ هزار و ۸۰۰ میلیارد تومان که از طریق ویدئو کنفرانس انجام شد، گفت: افتتاح این طرح ها و همچنین افتتاح طرحهایی دیگر به ارزش ۵۰ هزار میلیارد تومان صرفا در حوزه وزارت نیرو تا پایان امسال، حاوی این پیام است که همه برای ساختن ایران اسلامی در حال تلاش و کار هستند.

متن کامل سخنان رئیس جمهور به این شرح است:

 

بسم الله الرحمن الرحیم

 آقای دکتر اردکانیان از جنابعالی و همه کسانی که در بخش تصفیه‌خانه‌ها و در بخش نیرو تلاش می کنند تشکر می کنیم؛ کار و اثر فعالیت ماه‌های گذشته‌شان که امروز افتتاح شد را دیدیم؛ این بسیار مهم است و امروز یک پیام مهمی برای مردم ایران است.

وزارت نیرو امسال پروژه‌های بسیار مهمی را تا پایان سال در دست افتتاح دارد که امیدواریم سال افتتاح‌های بزرگ تا پایان سال باشد.

خوشحالم امروز در سال ۹۹ به صورت ویدئو کنفرانسی، اولین افتتاح بزرگ را انجام دادیم که ارزش این پروژه‌هایی که امروز افتتاح شد، ۲ هزار و ۸۰۰ میلیارد تومان بوده و کار بزرگی است و امیدوارم به همین صورت تا پایان سال ادامه پیدا کند.

شما در آغاز برنامه گفتید ۵۰ هزار میلیارد تومان طرح و پروژه ظرف امسال افتتاح خواهد شد که بسیار خوشحال‌کننده است؛ پیام این کار اینست که ملت بزرگ ایران و همه شرکت‌های خصوصی و دولتی، کارگران و مهندسین علی‌رغم اینکه در یک جبهه با ویروس کرونا مقابله می‌کنند، در جبهه دیگر به فعالیت اقتصادی و کار سازندگی در کشور ادامه می‌دهند.

می‌دانیم الان کارکردن آسان نیست؛ باید پروتکل‌های بهداشتی را رعایت و از ماسک و ضدعفونی‌ها استفاده کرد؛ اما در عین حال همانطور که رهبر معظم انقلاب اعلام فرمودند که امسال، سال جهش تولید است، این مسیر تولید ان‌شاء الله به خوبی ادامه پیدا می‌کند و این اولین قدم مهمی است که در ماه فروردین به ملت ایران عرضه می‌کنیم و ان‌شاء الله امیدوارم هر هفته شاهد افتتاح‌های مهم چه در بخش وزارت نیرو و چه در بخش وزارتخانه‌های دیگر باشیم.

مردم ما کاملاً بدانند گرچه امسال، سال سختی است و همانطوری که بارها گفتم با ۲ ویروس در حال جنگ هستیم؛ با ویروس تحریم و با ویروس کرونا؛ اما در عین حال همه تلاش‌مان را بکار می‌گیریم که سختی مردم را بکاهیم و مردم ما علی‌رغم اینکه سال سختی است، بتوانند به طور نسبتاً مطلوب زندگی را بگذرانند؛ امسال برای همه دنیا سال سختی است و برای ما سختی مضاعف دارد.

خوشحالم که امروز اولین قدم را در بخش افتتاح و تولید پروژه‌ها برداشتیم و این روند تا پایان سال ادامه خواهد یافت و مردم عزیز مطمئن باشند که همه اعضای دولت، شرکت‌ها، نهادها و همه بخش‌ها اعم از خصوصی، دولتی و عمومی لحظه ای نیست که فعالیت خودشان را متوقف کرده باشند یا متوقف کنند؛ با همه پروتکل‌های بهداشتی، فعالیت خودشان را ادامه می‌دهند.

امیدواریم علیرغم سختی‌ها، خداوند سال خوبی را برای ملت ما مقرر کرده و بیماران را شفا دهد و به روح پاک همه شهدای خدمت که در این ایام برای سلامت، تلاش و فداکاری کرده و جان خودشان را فدا کردند  درود می‌فرستیم و به خانواده‌های آنها تسلیت می‌گوییم.

ان‌شاء الله مردم با همکاری، هماهنگی و یکپارچگی راه سازندگی و تولید را در کشور و همچنین خدمت به مردم را در عین رعایت بحث سلامت و مقابله با این ویروس، ادامه خواهند داد.

از همه دوستانی که امروز در این طرح‌ها فعال بودند، تشکر و سپاسگزاری می‌کنم.

والسلام علیکم و رحمه الله و برکاته.

اخبار مرتبط

Հեղինակություն © 2011-2017 «ԱԼԻՔ» Օրաթերթ։ Բոլոր իրավունքները պահպանված են։