فا

سیاست

شنبه, 30 فروردين 1399 09:41

موسوی: وزارت امور خارجه هیچ دخالتی در اِعمال پروتکل‌های بهداشتی ندارد

موسوی گفت: حفظ جان و سلامت مردم ایران در داخل کشور به عهده وزارت بهداشت است و وزارت امور خارجه هیچ دخالتی در اِعمال پروتکل‌های بهداشتی ندارد.

«آلیک» - سخنگوی وزارت امور خارجه با بیان اینکه تمامی اتباع کشور در هر شرایطی باید مقررات و پروتکل‌های بهداشتی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی را رعایت کنند، گفت: حفظ جان و سلامت مردم ایران در داخل کشور به عهده وزارت بهداشت است و وزارت امور خارجه هیچ دخالتی در اِعمال پروتکل‌های بهداشتی ندارد.

به گزارش ایرنا، سیدعباس موسوی در واکنش به ادعاهایی که از سوی برخی افراد غیرمطلع در خصوص بازگشت دانشجویان ایرانی از ایتالیا صورت گرفته و با تاکید بر هماهنگی کامل دولت و ارکان آن در مبارزه با کرونا و کم کردن آثار و تبعات منفی آن گفت: یکی از ماموریت‌های سنگین وزارت امور خارجه بعد از شیوع بیماری کرونا و توقف پروازها یا بسته شدن بسیاری از مرزها، انتقال ایرانیان علاقه مند بازگشت به کشور از جمله دانشجویان بوده است که این امر از طریق رایزنی فشرده با مقامات کشورهای مربوطه و در هماهنگی نزدیک با وزارت بهداشت و شرکت های هواپیمایی صورت گرفته و همچنان ادامه دارد.

سخنگوی وزارت امور خارجه افزود: بدیهی است پس از انتقال هموطنان عزیز به داخل کشور، وزارت امور خارجه هیچ دخالتی در اِعمال پروتکل های بهداشتی ندارد و اصولا چنین امر مهمی در حوزه وظائف و ماموریت های وزارت امور خارجه قرار ندارد.

موسوی تاکید کرد: حفظ جان و سلامت مردم ایران به عهده وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی است و تمامی اتباع کشور در هر شرایطی باید مقررات و پروتکل های بهداشتی آن وزارت را رعایت کنند.

اخبار مرتبط

Հեղինակություն © 2011-2017 «ԱԼԻՔ» Օրաթերթ։ Բոլոր իրավունքները պահպանված են։