فا

سیاست

دوشنبه, 08 ارديبهشت 1399 09:03

کره جنوبی: کیم جونگ اون زنده و سلامت است

برخلاف شایعات اخیر در مورد مرگ رهبر کره شمالی، سئول تاکید دارد که کیم جونگ اون زنده، سالم و وضعیت جسمانی‌اش خوب است.

«آلیک» - برخلاف شایعات اخیر در مورد مرگ رهبر کره شمالی، سئول تاکید دارد که کیم جونگ اون زنده، سالم و وضعیت جسمانی‌اش خوب است.

به گزارش ایرنا و به نقل از روزنامه نیویورک پست، مون چونگ این مشاور ارشد سیاست خارجی رییس جمهوری کره جنوبی به شبکه سی ان ان گفت: مواضع دولت ما قاطع است.

به گفته چونگ این، کیم جونگ اون رهبر کره شمالی زنده و خوب است و وی از ۱۳ آوریل (۲۵ فروردین) در منطقه وونسان اقامت دارد و تاکنون هیچ حرکتی مشکوک گزارش نشده است.

همزمان با افزایش گمانه زنی ها در مورد سلامتی کیم جونگ اون رهبر جوان کره شمالی، یک گروه پژوهشی آمریکایی که در مورد کره شمالی فعالیت می کند در گزارشی با تجزیه و تحلیل عکس های ماهواره ای می گوید قطاری که احتمالا به کیم جونگ اون رهبر کره شمالی، تعلق دارد در استراحتگاهش در شرق کشور توقف کرده است.

در گزارش منتشر شده توسط گروه «۳۸ شمال» آمده است در عکس های گرفته شده در روزهای ۲۱ و ۲۳ آوریل (۲ و ۴ اردیبهشت) این قطار در ۲۵۰ متری استراحتگاه کیم واقع در شهر ساحلی وونسان دیده می شود به گفته این گروه، قطار مذکور روز ۱۵ آوریل (۲۷ فروردین) در این ایستگاه نبود.

درحالی که برخی از رسانه‌ها گزارش کردند رهبر کره شمالی به اغما رفته است بعضی دیگر نوشتند که او در حال بهبودی پس از عمل جراحی است برخی هم تاکید کردند که او اصلا بیمار نبوده است این همه مناقشه و تفاوت در خبر رسانی‌ها نشان از آن دارد که فضای اطلاع رسانی در کره شمالی بسیار محدود است و دنیا برای دستیابی به اخبار آن کشور کار ساده‌ای پیش رو ندارد.

در سال ۲۰۱۴ میلادی هم شرایط مشابهی شکل گرفت. کیم جونگ اون جوان برای ۴۰ روز از صحنه‌ها غایب بود شایعات در بیماری وی و یا اینکه به دلیل یک کودتا برکنار شده است شدت گرفت ولی او بعدا با یک عصا در انظار ظاهر شد.

البته این نخستین بار هم نیست که درباره فوت رهبران کره شمالی اخبار و شایعاتی منتشر می‌شود در سال ۱۹۸۶ میلادی هم شایعاتی مطرح شد مبنی بر اینکه کیم ایل سونگ رهبر وقت درگذشته است که حقیقت نداشت.

کیم جونگ اون در زمره رهبران جوان جهان به حساب می‌آید او در سال ۲۰۱۱ میلادی پس از مرگ پدرش کیم جونگ ایل فقط ۲۷ سال داشت که قدرت را در دست گرفت.

اخبار مرتبط

Հեղինակություն © 2011-2017 «ԱԼԻՔ» Օրաթերթ։ Բոլոր իրավունքները պահպանված են։