فا

سیاست

چهارشنبه, 10 ارديبهشت 1399 16:32

در گفت و گوی دکتر روحانی و نخست وزیر پاکستان عنوان شد؛ محکومیت هرگونه تبعیض و فشار بر مسلمانان

روحانی و عمران خان امروز در یک گفت و گوی تلفنی خواستار توسعه و تعمیق روابط و مناسبات دو کشور شده و بر ضرورت اشتراک و انتقال تجربیات، دانش و تکنولوزی یکدیگر برای مقابله و مهار ویروس کرونا تاکید کردند.

«آلیک» - رئیس جمهور ایران و نخست وزیر پاکستان امروز چهارشنبه در یک گفت و گوی تلفنی خواستار توسعه و تعمیق روابط و مناسبات دو کشور شده و بر ضرورت اشتراک و انتقال تجربیات، دانش و تکنولوزی یکدیگر برای مقابله و مهار ویروس کرونا تاکید کردند.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی دولت، دو طرف در این تماس تلفنی همچنین ضرورت فعال شدن دوباره مرزها و بازارچه های مرزی و تقویت ارتباطات تجاری  با رعایت دستورالعمل های بهداشتی را مورد تاکید قرار دادند.

رئیس جمهور ایران و نخست وزیر پاکستان در ادامه این گفت و گوی تلفنی هرگونه تبعیض و اعمال فشار علیه مسلمانان را محکوم کرده و حمایت خود را در این زمینه اعلام کردند.

حجت الاسلام والمسلمین دکتر حسن روحانی در این تماس تلفنی با قدردانی از مواضع پاکستان درخصوص مخالفت با تحریم های غیرقانونی آمریکا علیه ایران، ابراز امیدواری کرد که دو کشور روابط تجاری و اقتصادی خود را بیش از پیش توسعه دهند.

دکتر روحانی  بازگشایی بازارچه های مرزی دو کشور با رعایت کامل دستورالعمل های پزشکی  را موجب توسعه روابط تجاری و اقتصادی تهران - اسلام آباد دانست و افزود: علاقمندیم  همانطور که با برخی کشورهای همسایه مبادلات کالا انجام می شود، با کشور  پاکستان نیز تبادل کالا و تجارت از مرزها انجام گیرد.

رئیس جمهور با تبریک ماه مبارک رمضان به دولت و مردم پاکستان ابراز امیدواری کرد که توافقات مشترک دو کشور به نفع دو ملت اجرایی و عملیاتی شود .

نخست وزیر پاکستان نیز توسعه و تعمیق روابط با ایران بویژه  همکاری های اقتصادی و تجاری را مورد تاکید قرار داد و با استقبال از از سرگیری فعالیت های تجاری در مرزهای دو کشور و فعالیت بازارچه های مرزی با رعایت دستور العمل های بهداشتی، گفت: از سرگیری تبادلات کالایی دو کشور کمک زیادی با اقتصاد پاکستان خواهد کرد که بخاطر ویروس کرونا با مشکلات زیادی مواجه شده است.

عمران خان همچنین اعمال تحریم و افزایش فشارهای اقتصادی از سوی آمریکا علیه ایران در این شرایط سخت که جهان با بیماری کرونا درگیر است را محکوم کرد و افزود: حمایت از ایران در قبال اقدامات غیر قانونی آمریکا را وظیفه خود می دانم .

اخبار مرتبط

Հեղինակություն © 2011-2017 «ԱԼԻՔ» Օրաթերթ։ Բոլոր իրավունքները պահպանված են։