فا

سیاست

چهارشنبه, 07 خرداد 1399 12:17

وزارت خارجه: پاسخ آمریکا به اجرای عدالت، به‌کارگیری خشونت است

وزارت امور خارجه نوشت: خشونت پلیس ایالات متحده علیه سیاه‌پوستان هیچ حد و مرزی نمی‌شناسد و مانند همیشه، پاسخ آمریکا به خواست اجرای عدالت، به کارگیری خشونت و زور بیشتر است.

«آلیک» - وزارت امور خارجه نوشت: خشونت پلیس ایالات متحده علیه سیاه‌پوستان هیچ حد و مرزی نمی‌شناسد و مانند همیشه، پاسخ آمریکا به خواست اجرای عدالت، به کارگیری خشونت و زور بیشتر است.

به گزارش ایرنا از اداره کل اطلاع رسانی و امور سخنگویی وزارت امور خارجه، وزارت امور خارجه در حساب کاربری خود در توییتر نوشت: ۶ سال پس از التماس‌های اریک گارنر که می‌گفت «نمی توانم نفس بکشم»، این بار جورج فلوید، یک سیاه‌پوست دیگر، بعد از بازداشتی بی‌رحمانه و غیر انسانی جان خود را از دست داده است. به نظر می‌رسد خشونت پلیس ایالات متحده علیه سیاه‌پوستان هیچ حد و مرزی نمی‌شناسد و مانند همیشه، پاسخ آمریکا به خواست اجرای عدالت، به کارگیری خشونت و زور بیشتر است.

جورج فلوید سیاه‌پوست ۴۰ ساله‌ اهل مینیاپولیس ایالت مینه سوتا آمریکا روز دوشنبه به دلیل خشونت از سوی نیروهای پلیس آمریکا پس از انتقال به بیمارستان جان باخت. بنا بر گزارش رسانه‌های آمریکا، پلیس این کشور مدعی شده اتهام این شهروند «کلاهبرداری» بوده است.

بر اساس گزارش‌ها در چهار ماه نخست سال ۲۰۲۰، بیش از ۲۰۰ شهروندان آمریکایی بر اثر خشونت پلیس این کشور جان باخته‌اند.

اخبار مرتبط

Հեղինակություն © 2011-2017 «ԱԼԻՔ» Օրաթերթ։ Բոլոր իրավունքները պահպանված են։