فا

سیاست

دوشنبه, 26 خرداد 1399 16:31

ظریف خواستار از سرگیری صادرات گاز به ترکیه شد

وزیر امور خارجه کشورمان در دیدار با همتای ترکیه ای خود بر ضرورت از سرگیری صادرات گاز و تعمیر و بازسازی‌ بخش آسیب‌دیده خط لوله گاز تاکید کرد.

«آلیک» - وزیر امور خارجه در دیدار با مولود چاووش اوغلو همتای ترکیه ای خود بر ضرورت از سرگیری صادرات گاز و تعمیر و بازسازی‌ بخش آسیب‌دیده خط لوله گاز تاکید کرد.

به گزارش ایرنا از اداره کل اطلاع‌رسانی و امور سخنگویی وزارت امور خارجه،  محمدجواد ظریف امروز دوشنبه که در راس هیاتی به ترکیه سفر کرده است، در دیدار با مولود چاووش اوغلو همتای ترکیه‌ای خود با ابراز همبستگی و حمایت در مبارزه با پاندمی کرونا و تبعات آن، در زمینه بررسی راه‌های جبران کاهش تجارت میان دو کشور در چهار ماه گذشته بدلیل مقررات محدود کننده کرونا نیز با همتای خود تبادل نظر کرد.

وزیر امور خارجه همچنین در این دیدار بر ضرورت از سرگیری صادرات گاز و تعمیر و بازسازی‌ بخش آسیب‌دیده خط لوله گاز تاکید کرد.

توافق برای برگزاری اجلاس سران آستانه بصورت مجازی در هفته‌های پیش‌رو و سپس برگزاری اجلاس حضوری در تهران در اولین فرصت ممکن، مسائل سوریه، یمن، لیبی و مبارزه با تروریسم از دیگر موضوعات مورد گفت و گوی وزیران امور خارجه جمهوری اسلامی ایران و ترکیه در دو دور گفت وگوی انجام شده بود.

اخبار مرتبط

Հեղինակություն © 2011-2017 «ԱԼԻՔ» Օրաթերթ։ Բոլոր իրավունքները պահպանված են։