فا

سیاست

دوشنبه, 02 تیر 1399 10:17

بولتون: امیدوارم نام ترامپ به عنوان رئیس‌جمهور یک دوره‌ای در تاریخ ثبت شود

جان بولتون در تازه‌ترین گفت‌وگوی رسانه‌ای خود تاکید کرد، در انتخابات نوامبر امسال به دونالد ترامپ یا جو بایدن رای نخواهد داد.

«آلیک» - مشاور امنیت ملی پیشین آمریکا در تازه‌ترین گفت‌وگوی رسانه‌ای خود تاکید کرد، در انتخابات نوامبر امسال به دونالد ترامپ یا جو بایدن رای نخواهد داد.

به گزارش ایسنا، جان بولتون، مشاور امنیت ملی پیشین آمریکا در گفت‌وگو با ای‌بی‌سی نیوز با اشاره به دونالد ترامپ گفت: گمان نکنم او برای این پست مناسب باشد. گمان نمی‌کنم او صلاحیت انجام این کار را داشته باشد. فکر نکنم او یک جمهوری‌خواه محافظه‌کار باشد.

بولتون در ادامه این مصاحبه که یکشنبه منتشر شد، تاکید کرد: قصد ندارم در انتخابات نوامبر به او رای بدهم. قطعا به جو بایدن هم رای نخواهم داد.

این سیاستمدار آمریکایی در عوض به ای‌بی‌سی گفت "یک جمهوری‌خواه محافظه‌کار پیدا می‌کنم تا به او رای بدهم."

جان بولتون همچنین در پاسخ به اینکه تاریخ چگونه ترامپ را به یاد خواهد آورد، گفت: امیدوارم از او به عنوان یک رئیس‌جمهوری یک دوره‌ای یاد شود که این کشور را وارد مارپیچ نزولی غیر قابل بازگشت که نتوانیم از آن خارج شویم، نکرد. می‌توانیم با یک دوره کنار بیاییم. اعتقاد کامل دارم، حتی اگر به طور معجزه‌آسایی یک جمهوری‌خواه محافظه‌کار در انتخابات نوامبر انتخاب نشود. با دو دوره، من بیشتر مشکل دارم.

او همچنین هشدار داد، در دوران رئیس‌جمهوری کنونی "هیچ مبنای منسجم، هیچ نوع استراتژی و هیچ فلسفه‌ای" وجود ندارد. بولتون افزود: و تصمیمات به شکلی بسیار پراکنده اتخاذ می‌شوند، خصوصا در حوزه مرگبار بالقوه سیاست امنیت ملی.

بولتون همچنین ادامه داد: من همچنین نگرانی فقدان یک جناح امنیت ملی بادوام در حزب دموکرات هستم. بنابراین این انتخاباتی برای من درباره انتخاب دو جایگزین غیر قابل پذیرش است. و این چیزی نیست که من رغبتی به آن داشته باشم.   

این سخنان بولتون بعد از آن مطرح شد که روزنامه دیلی تلگراف عصر یکشنبه گزارش داد که مشاور امنیت ملی پیشین دولت ترامپ که همواره یک جمهوری‌خواه بوده است، قصد دارد در انتخابات به جو بایدن رای بدهد، نه ترامپ اما سخنگوی بولتون در گفت‌وگو با شبکه خبری سی‌ان‌ان ادعای این روزنامه را غلط دانست.

سارا تینسلی، سخنگوی بولتون گفت: این اظهارات صحت ندارد. این مقام هرگز نگفته است که قصد دارد به جو بایدن رای بدهد. از روزنامه تلگراف خواسته‌ایم تا این گزارش را تصحیح کند. او نه قصد دارد به ترامپ رای بدهد و نه بایدن.

گرچه تلگراف در مطلب خود گزارش داده است که بولتون به جو بایدن، نامزد دموکرات‌ها و معاون رئیس‌جمهوری پیشین آمریکا رای می‌دهد اما در سخنان مستقیم او چنین صحبتی دیده نمی‌شود.

بولتون در مصاحبه با تلگراف که یکشنبه منتشر شد، گفت: سال ۲۰۱۶ به ترامپ در مقابل هیلاری کلینتون رای دادم. اکنون که این رئیس‌جمهوری را از نزدیک دیده‌ام، نمی‌توانم دیگر چنین کاری کنم. نگرانی من برای کشوم است و او نماینده انگیزه جمهوری‌خواهان نیست که من بخواهم از او حمایت کنم.

در مصاحبه‌ای که برای تبلیغ کتاب بولتون تحت عنوان "اتاقی که در آن اتفاق افتاد" بود، تلگراف گزارش داد که بولتون تاکید دارد که رای دادن به بایدن خیانت به ریشه‌های حزب جمهوری‌خواه نیست زیرا او گفته که باور ندارد که ترامپ نماینده حزب جمهوری‌خواه باشد.

روز یکشنبه کمپین ترامپ هم به مصاحبه بولتون که گفته بود دونالد ترامپ را برای بار دوم به ریاست جمهوری انتخاب نمی‌کند، واکنش نشان داد. تیم مورتاگ، مدیر ارتباطات کمپین ترامپ در بیانیه‌ای به سی‌ان‌ان گفت: جان بولتون تمایل خودش به دروغگویی و افشای اطلاعات محرمانه به منظور فروش کتاب‌هایش را نشان داده است. همانطور که جورج بوش، رئیس‌جمهوری پیشین آمریکا درباره او گفته است، او هیچ اعتباری ندارد.

این مصاحبه‌ها در آستانه آغاز فروش کتاب جدید جان بولتون در روز سه‌شنبه انجام شده است. کتاب بولتون، مشاهدات او را از دوره ۱۷ ماهه حضورش در دولت دونالد ترامپ بیان می‌کند. براساس گزارش‌ها، بولتون در این کتاب تصویری از ترامپ ارائه داده که تصمیماتش براساس پیروزی دوباره او در انتخابات ریاست جمهوری گرفته می‌شود.

کاخ سفید بولتون را به خاطر نگارش این کتاب به افشای اسرار دولتی و دروغگویی متهم کرده است. با این حال، یک دادگاه فدرال در واشنگتن شنبه با رد درخواست دولت آمریکا، با ممانعت از فروش کتاب جدید جان بولتون مخالفت کرد. یک قاضی از دادگاه منطقه‌ای آمریکا در واشنگتن حکم داد که "دولت نتوانست دادگاه را متقاعد کند که ممنوعیت انتشار این کتاب مانع از صدمات جبران‌ناپذیر خواهد شد."

دونالد ترامپ بعد از این حکم دادگاه باز هم در توییتر به جان بولتون تاخت و گفت حالا با حرف برخی دیگر موافق است که او را فردی "نفرت‌انگیز" می‌خوانند. ترامپ گفت که با توجه به توزیع کتاب و درز مطالب آن به رسانه‌ها، قاضی نمی‌توانست کاری برای متوقف کردن آن بکند و حالا جان بولتون باید "هزینه سنگینی" برای این‌ بدهد.

اخبار مرتبط

Հեղինակություն © 2011-2017 «ԱԼԻՔ» Օրաթերթ։ Բոլոր իրավունքները պահպանված են։