فا

سیاست

سه شنبه, 03 تیر 1399 12:20

معاون وزیر بهداشت: باور مردم به رعایت بهداشت در برابر کرونا کاهش یافته است

دکتر حریرچی گفت: باورداشت و اعتقاد عملی مردم نسبت به رعایت بهداشت فردی و فاصله‌گذاری فیزیکی در سطح اجتماع در مقابله با بیماری ویروسی همه‌گیر کرونا بطور چشمگیری در کشور کاهش یافته است.

«آلیک» - معاون کل وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: باورداشت و اعتقاد عملی مردم نسبت به رعایت بهداشت فردی و فاصله‌گذاری فیزیکی در سطح اجتماع در مقابله با بیماری ویروسی همه‌گیر کرونا بطور چشمگیری در کشور کاهش یافته است.

به گزارش ایرنا، دکتر ایرج حریرچی شب گذشته در حاشیه نشست ستاد استانی پیشگیری از کرونا در خراسان رضوی طی گفتگو با خبرنگاران در مشهد افزود: بررسی ها نشان می‌دهند در برخی از شهرهای کشور باورداشت مردم نسبت به اصول بهداشتی در پیشگیری از کرونا ۷۰ درصد و در تهران بین ۹ تا ۱۱ درصد کاهش داشته است.

وی ادامه داد: هر چقدر اعتقاد و آگاهی مردم نسبت به رعایت بهداشت فردی کاهش یابد، در مقابله با بیماری کرونا بیشتر دچار مشکل خواهیم شد.

معاون کل وزیر بهداشت گفت: مهمترین نقطه ضعف مردم در مقابله با بیماری ویروسی کرونا اعتقاد و باورداشت نسبت به رعایت اصول بهداشتی و فاصله‌گذاری فیزیکی در سطح اجتماع است.

وی "رعایت نکردن موازین بهداشتی و فاصله‌گذاری فیزیکی در سطح اجتماع در برخی اماکن مانند مراکز خرید و پاساژها، خودروها و مکانهای حمل و نقل عمومی، دفاتر پیشخوانهای دولت، دفاتر پلیس بعلاوه ۱۰ و برخی از مطبهای پزشکان خصوصی" را از چالشهای پیش رو در مسیر مبارزه با بیماری ویروسی همه‌گیر کرونا برشمرد.

حریرچی افزود: این در حالی است که در برخی از اماکن مانند هتلها، مساجد و همچنین حرمهای مطهر چهارگانه رعایت اصول و موازین بهداشتی و فاصله‌گذاری فیزیکی میان افراد در جهت مبارزه با کرونا مناسب است.

وی گفت: رعایت موازین بهداشتی از سوی مردم در این مکانها اختلاف ۴۰ درصدی با مراکزی دارد که مردم در آنها بهداشت را رعایت نمی‌کنند.

دکتر ایرج حریرچی معاون کل وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در سفری کوتاه به مشهد دیشب ضمن بازدید از روند اجرای اصول بهداشتی و فاصله‌گذاری اجتماعی در حرم مطهر رضوی، در نشست ستاد استانی پیشگیری از کرونا در خراسان رضوی نیز شرکت کرد.

اخبار مرتبط

Հեղինակություն © 2011-2017 «ԱԼԻՔ» Օրաթերթ։ Բոլոր իրավունքները պահպանված են։