فا

سیاست

چهارشنبه, 04 تیر 1399 09:55

سخنگوی مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا در گفت و گو با ایرنا؛ بورِل برای حفظ برجام کوتاهی نخواهد کرد

پیتر استنو گفت: اتحادیه اروپا از فعالیت آژانس در خصوص نظارت و راستی آزمایی تمامیت فعالیت‌های هسته‌ای ایران حمایت می‌کند.

«آلیک» - سخنگوی جوسپ بورل مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا با این ادعا که حمایت برخی اعضای این اتحادیه از قطعنامه هفته پیش شورای حکام آژانس بین‌المللی انرژی اتمی در خصوص همکاری ایران با آژانس و توافق هسته ای (برجام) دو مقوله جدا هستند، تاکید کرد که بورل به عنوان مسئول هماهنگ کننده توافق هسته‌ای با ایران از «هیچ تلاشی برای حفظ برجام کوتاهی نخواهد کرد».

پیتر استنو امروز چهارشنبه در گفت‌وگوی اختصاصی با خبرنگار ایرنا در لندن گفت: اتحادیه اروپا از فعالیت آژانس در خصوص نظارت و راستی آزمایی تمامیت فعالیت‌های هسته‌ای ایران حمایت می‌کند.

وی با بیان اینکه اتحادیه اروپا از تمامی تلاش‌ها برای تسهیل فعالیت‌های آژانس برای اجرای وظایفش حمایت می‌کند، افزود: ایران هم باید به طور کامل و به موقع مطابق با توافقات پادمانی با آژانس همکاری کند.

سخنگوی بورل در همین حال تصریح کرد: این مساله از برجام که با قدرت از آن حمایت می‌کنیم جداست و جوسپ بورل به عنوان مسئول هماهنگ کننده از هیچ تلاشی برای حفظ برجام کوتاهی نخواهد بود.

اخبار مرتبط

Հեղինակություն © 2011-2017 «ԱԼԻՔ» Օրաթերթ։ Բոլոր իրավունքները պահպանված են։