فا

سیاست

شنبه, 21 تیر 1399 11:39

برگزاری نشست معاون سفیر جمهوری اسلامی ایران و معاون وزیر دادگستری ارمنستان درباره وضعیت زندانیان ایرانی در ارمنستان

معاون سفیر جمهوری اسلامی ایران در ارمنستان و معاون وزیر دادگستری ارمنستان در نشستی که به روش ویدئو کنفرانس برگزار شد، موضوعات مربوط به اتباع ایرانی زندانی در ارمنستان را بررسی کردند.

«آلیک» - عصر روز پنجشنبه (نوزدهم تیر ماه)، آقای متقی معاون سفیر جمهوری اسلامی ایران در ارمنستان و خانم کریستینه گریگوریان معاون وزیر دادگستری ارمنستان در نشستی که به روش ویدئو کنفرانس برگزار شد، موضوعات مربوط به اتباع ایرانی زندانی در ارمنستان را بررسی کردند.

به گزارش تارنمای سفارت جمهوری اسلامی ایران در ارمنستان، تسریع در روند اجرای انتقال ایرانیان زندانی، وضعیت برگزاری دادگاه‌های اداری و طولانی شدن روند انتقال، رسیدگی به وضعیت بهداشت زندانیان با توجه به شیوع ویروس کرونا و توجه ویژه و رسیدگی سریع به زندانیان دارای شرایط خاص از جمله موضوعاتی بود که در این نشست مورد گفتگو قرار گرفت.

خانم گریگوریان با اشاره به تغییر در قوانین ارمنستان، برگزاری دادگاه‌های اداری برای اتباع خارجی را یک الزام قانونی دانست و با اذعان به تاثیر این الزام قانونی بر طولانی شدن روند رسیدگی به پرونده‌ها، در خصوص تلاش برای تسریع در روند برگزاری دادگاه اتباع ایرانی و پس از آن انتقال زندانیان ایرانی به زندان‌های داخل کشور قول مساعد داد.

معاون وزیر دادگستری ارمنستان با اشاره به این که اعتصاب زندانیان، نشر فیلم و برگزاری تجمع نمی‌تواند بر روند رسیدگی قانونی به پرونده‌های متهمین و محکومین تاثیر بگذارد، ابراز امیدواری کرد که روند انتقال تعدادی از زندانیان ایرانی به زودی نهایی شود و از جمله این که اسناد مربوط به احکام انتقال شش نفر از زندانیان در حال ترجمه است که به زودی به سفارت ایران ارسال خواهد شد و اقدامات قانونی برای انتقال یازده نفر دیگر از زندانیان نیز در حال اجرا است.

طرفین توافق کردند که طی هفته آینده در دیدار آقایان ظهوری سفیر جمهوری اسلامی در ارمنستان و باداسیان وزیر دادگستری جمهوری ارمنستان، دو موضوع انتقال زندانیان و تسریع در صدور احکام متهمین نیز مورد رسیدگی قرار گیرد.

اخبار مرتبط

Հեղինակություն © 2011-2017 «ԱԼԻՔ» Օրաթերթ։ Բոլոր իրավունքները պահպանված են։