فا

سیاست

شنبه, 28 تیر 1399 12:12

غریب‌آبادی: همکاری درازمدت ایران و چین تصمیمی خردمندانه و صحیح است

کاظم غریب آبادی گفت: مخالفت‌ها توسط آمریکا و متحدانش، نشان می‌دهد که ورود به همکاری درازمدت دوجانبه و راهبردی با چین به نفع هر دو کشور و تصمیمی صحیح و خردمندانه است.

«آلیک» - نماینده ایران در آژانس بین‌المللی انرژی اتمی و نزد دیگر سازمان‌های بین المللی در وین گفت: مخالفت‌ها توسط آمریکا و متحدانش، نشان می‌دهد که ورود به همکاری درازمدت دوجانبه و راهبردی با چین به نفع هر دو کشور و تصمیمی صحیح و خردمندانه است.

به گزارش ایسنا، کاظم غریب آبادی در صفحه اینستاگرام خود در خصوص سند راهبردی همکاری های ٢۵ ساله ایران و چین به نکاتی اشاره کرد.

وی گفت: جمهوری اسلامی ایران تحت شدیدترین تحریم های ظالمانه و غیرقانونی رژیم آمریکا قرار دارد. ترامپ به اصطلاح به سیاست فشار حداکثری علیه ایران عزیز روی آورده تا به زعم خود، به اهداف خود دست یابد. با وجود زیرساخت‌های قوی کشور و حمایت بی شائبه ملت شریف از نظام و مقاومت در برابر تحریم ها، باید از فرصت های مختلف موجود در عرصه بین المللی برای مقابله با تحریم ها نیز استفاده حداکثری کرد. یکی از این اقدامات، اتحاد سازی و ورود به همکاری‌های راهبردی و طولانی مدت، با حفظ منافع و امنیت ملی و رعایت قوانین کشور است.

غریب آبادی ادامه داد: چین، امروزه نه تنها مخالف سیاست های یک جانبه و توسعه طلبی آمریکاست، بلکه با دارا بودن ١۴/١۴ تریلیون دلار تولید ناخالص داخلی، صاحب دومین اقتصاد بزرگ جهان با پانزده و نیم درصد است. این کشور همچنین اشتراک مواضع متعددی با ایران در موضوعات بین ‌المللی دارد و در سالیان اخیر، همواره با اتخاذ تصمیمات و اقدامات علیه ایران در چارچوب سازمان های بین بین‌المللی مخالفت کرده است. طبیعی است در چنین شرایطی، آمریکا و طرفداران آن تمامی تلاش مذبوحانه خود را انجام خواهند داد تا به خیال خود ایران را در انزوای اقتصادی نگه دارند و مانع ورود روابط گسترده تجاری و اقتصادی آن با سایر کشورها شوند.

این دیپلمات کشورمان خاطرنشان کرد: مخالفت‌ها توسط آمریکا و متحدانش، نشان می دهد که ورود به همکاری درازمدت دوجانبه و راهبردی با چین به نفع هر دو کشور و تصمیمی صحیح و خردمندانه است. یکی از نگرانی‌های عمده مخالفان خارجی از تحقق این سند راهبردی، پیشرفت و توسعه ایران در جریان تحریم‌هاست که ضمن به چالش کشاندن هرچه بیشتر نظام سلطه، می‌تواند از آن الگویی دیگر در میان کشورهای در حال توسعه مانند چین بسازد.

وی گفت: در این راستا، ضروری است مرزبندی روشنی با دلواپسان آمریکایی و حامیان غربی و منطقه ای آن ایجاد شود، چرا که آنها نه دلسوز مردم هستند و نه نگران توسعه ایران در شرایط سخت تحریمی؛ آنها فقط دنبال اعمال فشار بیشتر بر مردم و کشور عزیزمان هستند.

اخبار مرتبط

Հեղինակություն © 2011-2017 «ԱԼԻՔ» Օրաթերթ։ Բոլոր իրավունքները պահպանված են։