فا

سیاست

چهارشنبه, 01 مرداد 1399 08:00

پمپئو: تروئیکای اروپا از موضع ما در خصوص تمدید تحریم‌های تسلیحاتی حمایت می‌کنند

پمپئو در کنفرانس خبری خود با همتای انگلیسی‌اش مدعی شد که سه کشور اروپایی از موضع واشنگتن در خصوص تمدید تحریم‌های تسلیحاتی حمایت می‌کنند.

«آلیک» - وزیر امور خارجه آمربکا در کنفرانس خبری خود با همتای انگلیسی‌اش مدعی شد که سه کشور اروپایی از موضع واشنگتن در خصوص تمدید تحریم‌های تسلیحاتی حمایت می‌کنند.

به گزارش ایسنا، مایک پمپئو، وزیر امور خارجه آمریکا روز گذشته در کنفرانس خبری مشترک خود با همتای انگلیسی‌اش دومینیک راب ادعا کرد: ما در خصوص تمدید تحریم‌های تسلیحاتی علیه با یکدیگر بحث کردیم. ما دلگرم شدیم که انگلیس، فرانسه و آلمان نیز از موضع ما حمایت می‌کنند.

همچنین عرب نیوز نیز در خبری اعلام کرد که پمپئو ساعاتی پیش در دیدار خود با بوریس جانسون، نخست‌وزیر انگلیس در خصوص وضعیت پیرامون ایران به گفت‌وگو پرداخته است.

به‌ گزارش ایسنا، آمریکا با نزدیک شدن به پایان تاریخ تحریم تسلیحاتی ایران در ماه اکتبر، پیش‌نویس قطعنامه‌ تمدید تحریم تسلیحاتی ایران را به شواری امنیت ارائه کرده است. این اقدام آمریکا تاکنون با مخالفت شدید دولت‌های چین و روسیه مواجه شده است که از حق وتوی قطعنامه‌های شورای امنیت برخوردار هستند.

اخبار مرتبط

Հեղինակություն © 2011-2017 «ԱԼԻՔ» Օրաթերթ։ Բոլոր իրավունքները պահպանված են։