فا

سیاست

یکشنبه, 05 مرداد 1399 09:49

سندرز: ترامپ باید شکست داده شود

سناتور دموکرات ارشد آمریکایی با بیان اینکه رئیس‌جمهور کنونی این کشور از نژادپرستی و هراس‌افکنی سود می‌برد، گفت وی باید در انتخابات پیش‌رو شکست داده شود.

«آلیک»- سناتور دموکرات ارشد آمریکایی با بیان اینکه رئیس‌جمهور کنونی این کشور از نژادپرستی و هراس‌افکنی سود می‌برد، گفت وی باید در انتخابات پیش‌رو شکست داده شود.

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، «برنی سندرز» سناتور دموکرات آمریکایی به صورت غیرمستقیم از مردم این کشور خواست در انتخابات ریاست‌جمهوری ماه نوامبر، برای بار دوم به «دونالد ترامپ» رأی ندهند.

سندرز با اشاره به الفاظی که ترامپ برای توصیف مهاجران مکزیکی و معترضان به نژادپرستی استفاده کرده، در صفحه توئیتر خود نوشت: «[بعد از] انتخابات قبلی، ترامپ برای متوقف کردن "تهاجم"، نیرو به مرز اعزام کرد. [در] این انتخابات، او برای متوقف کردن "آشوب‌طلبان" نیرو به پورتلند می‌فرستد».

وی با انتقاد از همسویی سیاست‌های ترامپ با تفکرات نژادپرستان و جنگ‌طلبان، افزود: «ترامپ از نژادپرستی، نفرت، گسستگی و هراس‌افکنی سود می‌برد. به خاطر دموکراسی هم که شده او را باید شکست داد».

قتل «جورج فلوید» شهروند سیاه‌پوست آمریکایی به دست پلیس سفید پوست این کشور، هفته‌هاست که اعتراضات سراسری در آمریکا و حتی در کشورهای غربی دیگر را علیه خشونت پلیس و نژاد پرستی به همراه داشته است.

رئیس جمهور آمریکا طی ماه‌های اخیر و از زمان شروع اعتراضات علیه نژادپرستی در این کشور، بارها در حساب توئیتر خود، معترضان را به برخورد با تمام قدرت تهدید کرده است.

سندرز پیشتر نیز گفته بود: «واقعیت این است که رئیس جمهور نابغه ما ترجیح می‌دهد تا به جای پزشکان و دانشمندان که همه چیز را به شما می‌گویند، توسط یک مجری تلویزیونی در توئیتر درباره همه گیری کرونا گزارش دریافت کند. شما باید در این باره که دولت ترامپ تا چه اندازه بدون درک و تاسف‌انگیز است».

اخبار مرتبط

پربازدیدترین خبرها

نظرسنجی

Nothing found!

وضعیت هوا

Հեղինակություն © 2011-2017 «ԱԼԻՔ» Օրաթերթ։ Բոլոր իրավունքները պահպանված են։