فا

سیاست

پنج شنبه, 09 مرداد 1399 10:36

ارمنستان: اسرائیل صادرات سلاح به آذربایجان را متوقف کند

زهراب مناتساکانیان با بیان اینکه آذربایجان از تسلیحات رژیم صهیونیستی برای هدف قرار دادن مناطق غیرنظامی استفاده می‌کند، خواستار توقف فوری فروش هر نوع سلاح از سوی تل‌آویو به باکو شد.

«آلیک» - وزیر خارجه ارمنستان با بیان اینکه آذربایجان از تسلیحات رژیم صهیونیستی برای هدف قرار دادن مناطق غیرنظامی استفاده می‌کند، خواستار توقف فوری فروش هر نوع سلاح از سوی تل‌آویو به باکو شد.

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، در حالی که چند روز از آغاز دور جدید درگیری‌های نظامی بین آذربایجان و ارمنستان در منطقه مورد مناقشه مرزی می‌گذرد، زهراب مناتساکانیان وزیر خارجه ارمنستان روز گذشته گفت صادرات تسلیحات اسرائیلی به آذربایجان باید متوقف شود.

مناتساکانیان در گفت‌وگو با روزنامه «جروزالم‌پست»، با بیان اینکه روابط تل‌آویو و ایروان در سال‌های اخیر بهبود پیدا کرده گفت «سلاح‌های مرگباری» که اسرائیل به آذربایجان فروخته هم‌اکنون برای نابود کردن زیرساخت‌های غیرنظامی کشورش به کار گرفته شده است.

وی در این باره گفت: «فروش سلاح به آذربایجان بسیار مرگبار است، زیرا آذربایجان هرگز برای استفاده از آنها علیه جمعیت و زیرساخت‌های غیرنظامی تعلل نمی‌کند.ما همواره این مسئله را دنبال می‌کنیم و بخش جدایی‌ناپذیر از دستورکار ما هم در بسترهای دوجانبه و هم چندجانبه خواهد بود. اسرائیل باید این تجارت مرگبار با آذربایجان را متوقف کند».

وزیر خارجه ارمنستان همچنین افزود: «بر خلاف آذربایجان، ارمنستان با تمام پیشنهادهای میانجی‌های بین‌المللی برای تقویت آتش‌بس، از طریق مستقر کردن ناظران بیشتر در میدان و اعمال سازوکارهای تحقیقی درباره موارد نقض آتش‌بس، موافقت کرده است. ارمنستان به دفاع از آن اقدامات جهت کاهش خطر تنش‌زایی ادامه می‌دهد».

آذربایجان و رژیم صهیونیستی متحدان نزدیک یکدیگر هستند، به گونه‌ای که باکو حدود ۴۰ درصد نفت وارداتی تل‌آویو را تأمین کرده و همچنین در سال ۲۰۱۶ مشخص شد که قراردادی ۵ میلیارد دلاری برای خرید تسلیحات از این رژیم منعقد کرده است.

اخبار مرتبط

Հեղինակություն © 2011-2017 «ԱԼԻՔ» Օրաթերթ։ Բոլոր իրավունքները պահպանված են։