فا

سیاست

شنبه, 25 مرداد 1399 10:18

دیپلمات روس: نگرانی از انقضای تحریم تسلیحاتی علیه ایران بیجا است

میخائیل اولیانوف به دنبال شکست آمریکا در تصویب قطعنامه ضد ایرانی در شورای امنیت سازمان ملل، از کشورهایی که درباره انقضای تحریم تسلیحاتی علیه ایران ابراز نگرانی کرده‌اند خواست در این باره اغراق نکنند، چرا که این نگرانی بیجا است.

«آلیک» - دیپلمات ارشد روسیه به دنبال شکست آمریکا در تصویب قطعنامه ضد ایرانی در شورای امنیت سازمان ملل، از کشورهایی که درباره انقضای تحریم تسلیحاتی علیه ایران ابراز نگرانی کرده‌اند خواست در این باره اغراق نکنند، چرا که این نگرانی بیجا است.

به گزارش ایرنا، میخائیل اولیانوف سفیر و نماینده دایم روسیه در سازمان‌های بین‌المللی مستقر در وین بامداد امروز شنبه در پیامی توییتری با اشاره به شکست تلاش آمریکا برای تصویب قطعنامه ضدایرانی نوشت: تلاش آمریکا برای تمدید تحریم تسلیحاتی علیه ایران شکست خود. کاملا قابل پیش‌بینی بود.

اولیانوف افزود: این تلاش بی‌پایه بود. کسانی که در این ارتباط ابراز نگرانی می‌کنند نباید بزرگنمایی کنند. فقط به یاد بیاورید: هیچ تحریم [علیه ایران] پیش از سال ۲۰۱۰ در کار نبود و هیچ فاجعه‌ای روی نداد. اکنون هم روی نخواهد داد.

کشورهای اروپایی که به قطعنامه آمریکا رای ممتنع دادند، بدون اینکه به نقض تعهدات برجامی خود اشاره‌ای کنند، از پایان تحریم‌های تسلیحاتی علیه ایران ابراز نگرانی کردند.

قطعنامه پیشنهادی آمریکا برای تمدید ممنوعیت تسلیحاتی ایران، نتوانست از سد شورای امنیت سازمان ملل متحد بگذرد و شکستی دیگر را در دفتر دیپلماسی زورگویانه آمریکا به ثبت رساند.

نمایندگی روسیه در سازمان مل در بیانیه‌ای که در حساب رسمی توییتر خود منتشر کرد، گفت: پیشنهاد ایالات متحده نقض آشکار ضمیمه B از قطعنامه ۲۲۳۱ شورای امنیت سازمان ملل متحد است که آشکارا تصریح می‌کند تنها راه مشروع برای بازنگری در زمان‌بندی رژیم انتقال سلاح از ایران و به این کشور، اجماع کمیسیون مشترک برجام است.

نمایندگی روسیه در ادامه افزود: فرایند تایید مورد به مورد انتقال سلاح از ایران و به این کشور در قطعنامه ۲۲۳۱ شورای امنیت نه به حق ایران برای توسعه برنامه هسته‌ای صلح‌آمیز مرتبط شده، نه تحت هیچ شرایط دیگری قرار گرفته است. این محدودیت موقت بود که برای ۵ سال در نظر گرفته شده و هرگز قرار نبود تمدید شود.

اخبار مرتبط

Հեղինակություն © 2011-2017 «ԱԼԻՔ» Օրաթերթ։ Բոլոր իրավունքները պահպանված են։