فا

سیاست

دوشنبه, 10 شهریور 1399 11:22

ارمنستان دنبال خرید جنگنده های «سوخو-۳۰» از روسیه است

داویت تونویان از رایزنی با روسیه جهت خرید جنگنده های چند منظوره «سوخو-۳۰ ام اس» خبر داد.

«آلیک» - وزیر دفاع ارمنستان از رایزنی با روسیه جهت خرید جنگنده های چند منظوره «سوخو-۳۰ ام اس» خبر داد.

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری فارس، ارتش جمهوری ارمنستان برای تقویت نیروی هوایی خود در حال رایزنی با مقامات روسیه برای خرید جنگنده چند منظوره است.

به نوشته وبگاه «رادیو ارمنستان»، داویت تونویان وزیر دفاع ارمنستان گفته است که مذاکراتی با روس ها جهت خرید چند فروند جنگنده «سوخو-۳۰ اس ام» جدید در حال انجام است. هفته گذشته یک مقام بخش نظامی روسیه از آمادگی برای گفت وگو درباره تجهیز ارمنستان به جنگنده های جدید سوخو-۳۰ خبر داد.

ماریا وروبیووا سخنگوی شرکت خدمات فدرال همکاری نظامی و فنی روسیه گفت، همکاری با شرکای ارمنستانی ادامه دارد و موضوع خرید هواپیما با آنها مورد بحث قرار خواهد گرفت. ارتش ارمنستان سال ۲۰۱۹ چهار فروند از این نوع جنگنده را خریداری کرد. سوخو-۳۰ ام اس، جنگنده ای چند منظوره برای انجام انواع ماموریت ها در وضعیت‌های جوی مختلف است.

این اقدام در حالی صورت می گیرد که یکی از مشاوران ریاست جمهوری آذربایجان روز شنبه مسکو را به تجهیز ارمنستان حین برخورد دو کشور در هفته های گذشته متهم کرد.

به نوشته خبرگزاری «رویترز»، حکمت حاجی اف مشاور رئیس جمهوری آذربایجان در این باره گفت، روسیه به شدت در حال تجهیز ارمنستان بعد از درگیری های دو کشور در ماه های گذشته است. وزارت خارجه روسیه تاکنون به اتهم زنی باکو واکنشی نشان نداده است. روسیه یک پایگاه نظامی در ارمنستان دارد و این کشور را شریک راهبردی خود در جنوب قفقاز در نظر میگیرد.

اخبار مرتبط

Հեղինակություն © 2011-2017 «ԱԼԻՔ» Օրաթերթ։ Բոլոր իրավունքները պահպանված են։