فا

سیاست

سه شنبه, 01 مهر 1399 08:42

سفیر ایران در فرانسه: جهانیان چندجانبه‌گراییِ متکی بر استقلال را بر یکجانبه‌گرایی توام با زور برمی‌گزینند

بهرام قاسمی درخصوص اقدامات بی‌جا و بی اعتبار آمریکا در شورای امنیت، نوشت: جهانیان چندجانبه گراییِ متکی بر استقلال را بر یکجانبه گرایی توام با زور برخواهند گزید و نقطه عطف تاریخی در حال بروز و ظهور است.

«آلیک» - سفیر جمهوری اسلامی ایران در فرانسه درخصوص اقدامات بی‌جا و بی اعتبار آمریکا در شورای امنیت، نوشت: جهانیان چندجانبه گراییِ متکی بر استقلال را بر یکجانبه گرایی توام با زور برخواهند گزید و نقطه عطف تاریخی در حال بروز و ظهور است.

به گزارش ایرنا از سفارت ایران در فرانسه، بهرام قاسمی در توییتر نوشت: فرجامی‌ که همگان از آن آگاهی داشتند، جز سیاستمداران کم‌دان و ناپخته‌ای که زورمداری را رمز موفقیت خود می‌دانند و هنوز در دهه‌های پسین جهانِ تحت انقیاد قدرت‌های مستبد زیست و اندیشه می‌کنند.

سفیر جمهوری اسلامی ایران در فرانسه اظهار داشت: اقدامات بی‌جا و بی اعتبار آنان در شورای امنیت، استمرار لجاجت و کارشکنی پس از مخالفت اکثر اعضای شورای امنیت و ادعای دروغین بازگرداندن قطعنامه‌های تحریمی، بخش دیگری از یک سناریوی خودپرداخته برای به چالش کشیدن دستاوردهای متعالی جهانِ رو به رشد در حوزه چند جانبه گرایی بود.

قاسمی خاطر نشان کرد: عدم همراهی شورای امنیت و طرف‌های برجامی ایران از جمله E۳ با رویکرد ضد برجامی ایالات متحده، شکست سه باره ای را برای اقدامات نامشروع و غیرقانونی این کشور رقم زد. پایبندی E۳ به تعهداتشان در توافق هسته‌ای می‌تواند اولین پاسخ و اقدام عملی آنها در برابر حقانیت و تعهدپذیری ایران باشد.

وی تاکید کرد: اینک سرانجامِ این سناریوی آشفته خواهان هر چه باشد، یک واقعیت تغییرناپذیر از آن برجای خواهد ماند جهان به عقب باز نخواهد گشت و جهانیان چندجانبه گراییِ متکی بر استقلال را بر یکجانبه گرایی توام با زور برخواهند گزید. «آن نقطه عطف تاریخی در حال بروز و ظهور است».

اخبار مرتبط

Հեղինակություն © 2011-2017 «ԱԼԻՔ» Օրաթերթ։ Բոլոր իրավունքները պահպանված են։