فا

سیاست

سه شنبه, 01 مهر 1399 11:01

ونزوئلا: تحریم‌های آمریکا مانع روابط تجاری با ایران نمی‌شود

وزارت امور خارجه ونزوئلادر بیانیه‌ای ضمن محکوم کردن اعمال تحریم‌های جدید دولت آمریکا علیه ایران و همچنین شخص نیکولاس مادورو، اعلام کرد که این تحریم‌ها مانع روابط اقتصادی و تجاری مستحکم بین کشور بولیواری و جمهوری اسلامی ایران نخواهد شد.

«آلیک» - همزمان با اعمال تحریم‌های جدید دولت آمریکا علیه ایران و همچنین شخص نیکولاس مادورو رئیس جمهوری ونزوئلا، وزارت امور خارجه این کشور در بیانیه‌ای ضمن محکوم کردن این اقدام آمریکا، اعلام کرد که این تحریم‌ها مانع روابط اقتصادی و تجاری مستحکم بین کشور بولیواری و جمهوری اسلامی ایران نخواهد شد. 

به گزارش ایرنا، نشریه اولتیماس نوتیسیاس امروز سه شنبه نوشت: خورخه آرّئاسا وزیر امور خارجه ونزوئلا عصر روز گذشته به وقت محلی، در پی اقدامات جدید آمریکا برای وضع تحریم های یکجانبه علیه ایران و ونزوئلا، در بیانیه ای در توئیتر خود ضمن محکوم کردن این حملات در برابر جامعه جهانی، تحریم های ظالمانه علیه کشور ایران و شخص نیکولاس مادورو رئیس جمهوری قانونی این کشور را به عنوان بخشی از کارزار مداوم متجاوزانه دولت واشنگتن علیه جمهوری اسلامی ایران و کشور بولیواری خواند.

این بیانیه با موضع واشنگتن در اقدام به از سرگیری اقدامات وادارکننده علیه ایران به طور یکجانبه و غیرقانونی را به شدت مخالفت کرده و آن را مغایر با تصمیم شور ای امنیت دانست که در آن ۱۳ نفر از ۱۵عضو مجمع عمومی سازمان ملل مشخصا و آشکارا به بازگردانی تحریم ها جواب منفی دادند.

به این ترتیب، این اقدام جدید در برابر چندجانبه گرایی ثابت می کند که حاکمان ایالات متحده آمریکا برای تصمیمات مشترک اتخاذشده برای حفظ صلح و امنیت بین المللی احترامی قائل نیستند.

این بیانیه در پایان تصریح می کند که ونزوئلا ضمن التزام به قوانین بین المللی از حق حاکمیت خود برای ایجاد روابط اقتصادی و تجاری آزاد با جمهوری اسلامی ایران و هر دولت دیگری، در چارچوب هنجارهای جاری و  قانونی تجارت بین الملل دفاع می کند.

اخبار مرتبط

پربازدیدترین خبرها

نظرسنجی

Nothing found!

وضعیت هوا

Հեղինակություն © 2011-2017 «ԱԼԻՔ» Օրաթերթ։ Բոլոր իրավունքները պահպանված են։