فا

سیاست

شنبه, 05 مهر 1399 08:53

دیدار سفیر جمهوری اسلامی ایران با رئیس کمیته درآمدهای دولتی جمهوری ارمنستان

سفیر فوق‌العاده و تام‌الاختیار جمهوری اسلامی ایران در ارمنستان با رئیس کمیته درآمدهای دولتی جمهوری ارمنستان، دیدار و گفتگو کرد.

«آلیک» - عباس بدخشان ظهوری سفیر فوق‌العاده و تام‌الاختیار جمهوری اسلامی ایران در ارمنستان روز سه‌شنبه بیست و پنجم شهریور با ادوارد هوهانیسیان رئیس کمیته درآمدهای دولتی جمهوری ارمنستان، دیدار و گفتگو کرد.

به گزارش تارنمای سفارت جمهوری اسلامی ایران در ارمنستان، در این دیدار سفیر کشورمان با اشاره به حوزه گسترده مسئولیت هوهانیسیان، توسعه روابط دو کشور در حوزه‌های مبارزه با قاچاق و پولشویی، مسائل گمرکی و تسهیل تجارت طی سال‌های اخیر را یادآور شد و ضرورت ادامه همکاری و تلاش دو طرف در زمینه‌هایی مانند ساده‌سازی فرایندهای اداری، اصلاح قوانین، تسهیل مبادلات تجاری، تسریع در عملیاتی شدن منطقه آزاد مغری و رفع موانع قانونی تجارت میان دو کشور را مورد تاکید قرار داد.

ادوارد هوهانیسیان نیز ضمن اشاره به مناسبات دوستانه کمیته درآمدهای دولتی با گمرک جمهوری اسلامی، توافق درباره تبادل اطلاعات مربوط به گمرک و انتقال کالا را از تحولات مثبت ماه‌های اخیر در روابط دو طرف بر شمرد و ابراز امیدواری کرد با رفع موانع جدی موجود، منطقه آزاد مغری تا پایان سال ۲۰۲۳ به شکل کامل به بهره‌برداری برسد. ایشان اصلاح کامل گذرگاه مرزی مغری و همچنین تمرکز دولت ارمنستان بر اجرای پروژه کریدور شمال - جنوب را به عنوان تحولات مهم جاری در روابط دو کشور یادآور شد. رئیس کمیته درآمدهای دولتی ارمنستان همچنین بر آمادگی این کمیته برای تسریع روند رسیدگی به پرونده‌های متهمین ایرانی تاکید کرد.

در پایان، دو طرف درباره ادامه روابط منظم کاری برای پیشبرد مسائل مشترک دو کشور توافق کردند.

اخبار مرتبط

پربازدیدترین خبرها

Հեղինակություն © 2011-2017 «ԱԼԻՔ» Օրաթերթ։ Բոլոր իրավունքները պահպանված են։